Zvrátené praktiky v radoch cirkvi: Orgány v Čile vyšetrujú obrovský škandál.

29.07.2018 12:02

Zvrátené praktiky v radoch cirkvi: Orgány v Čile vyšetrujú obrovský škandál.

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: Getty Images

24.07.2018 07:30

SANTIAGO - Orgány v Čile vedú rozsiahle vyšetrovanie v súvislosti s obvineniami, že v radoch tamojšej rímskokatolíckej cirkvi dochádzalo k páchaniu alebo krytiu činov sexuálneho zneužívania neplnoletých i dospelých osôb. Podľa agentúry AP o tom informovala v pondelok čilská prokuratúra.

Vyšetrovatelia preverujú hlásenia o sexuálnom zneužívaní biskupmi, ako aj ďalšími duchovnými a laickými zamestnancami, ktoré prišli od roku 2000. Niektoré z týchto prípadov však siahajú až do 60. rokov 20. storočia.

 

Podľa údajov zverejnených na tlačovej konferencii v hlavnom meste Santiago sa vyšetrovanie týka 158 príslušníkov cirkvi, obetí v ňom vystupuje 266 - 178 detí a tínedžerov, 31 dospelých a 57 osôb nezisteného veku. Pápež František začiatkom tohto roka verejne odsúdil "kultúru zneužívania a zakrývania" v čilskej rímoskokatolíckej cirkvi. Taktiež vyjadril zahanbenie z toho, že rovnako on, ako ani čilskí cirkevní lídri, nenačúvali obetiam tohto škandálu.

Sexuálny škandál výrazne poškodil obrazu cirkvi v kedysi tradične katolíckom Čile. Mal negatívny vplyv aj na pápežovu povesť, pretože počas januárovej návštevy Čile sa zastával biskupov obviňovaných z toho, že kryli sexuálny škandál. Pápež neskôr tento svoj postoj prehodnotil.

 

Komentáre:

 1. Peter K. | 31.07.2018
  No ja konečne čítam normálne reakcie a komentáre na týchto hajzlov cirkevných a satanom posadnutých. Som rád že sa na tomto pomýlenom Slovensku nájdu aj normálni ľudia, ktorým nie je jedno že títo satani v rúchach čo prisahajú že budú žiť v celibáte a obímať sošku Ježiška do smrti sú obyčajný pedofili a ničia životy malým nevinným deťom, čo je očividne pápežovi s prepáčením u prdele, no čo trošku si poplakal pred kamerami s rodinami zneužitých detí a to je všetko títo hajzli nebudú mať žiadny postih a môžu zase beztrestne páchať svoje zvrhlé skutky a pápež ich určite neodvolá veď on ide ruka v ruke s nimi to je mu jasne vidieť na jeho diabolských očiach a Pán Boh sa nikdy nemýli a odkryl nám na tejto krásnej Božej stránke, čo je to za prasa a ešte zmagorení Slováci sa za ním hrabú do Vatikánu a sú celí šťastní keď ho uvidia, to je dokonalá sekta táto cirkev a sprostý katolíci ju ešte dotujú a podporujú v ich otrasných skutkoch, toto naozaj môže zastaviť len Boh všemocný a spravodlivý svojim trestom pre nepoučitelné katolícke duše, ktoré na Boha jediného úplne zabudli a klaňajú sa cirkevným modlám. Dal by Pán Boh nebeský, keby takýchto normálnych rozumne uvažujúcich ľudí bolo viac a pochopili by všetci o čom je táto hnusná sekta menom cirkev a že by tu konečne bolo krásne a bezpečne bez týchto darmožráčov a klamárov aj s pápežom na čele.

 

Komentáre k článku prevzaté z internetu:

1. Pokial nedovolia sobase fararom, tak ta zvratenost tam bude stale. Kazdy normalny a zdravy chlap potrebuje sex.
2. Ale ak by mal farár manželku a deti, tak nebude mať chuť na takéto zvrátenosti.
3. Oni to majú aj v prikázaní. "Miluj svojho bližneho". Preto milujú hlava nehlava a odserú si to hlavne deti.
4. Cirkev by prišla o majetky. Preto nedovolí sobáše.
5. O sobasoch to nieje, ved zeny mozu klatit aj tetaz potajme pod oltarom a oni nieee deti chlapci mnam mnam
6. Tak toto je omyl! Oženiť sa môže a nemusí ísť za kňaza. Oni to robia preto, aby tupé matere posielali za nimi malé deti a najlepšie chlapcov. Je to zvrátednosť. Všetci sú na jedno kopyto . Farári, ktorí sa môžu ženiť, priívedú na svet a vychovajú niečo podobné, ktoré nenávidí všetkých a všetko. A zničí to Európu.
7. Zrušiť cirkev, majetky rozdať chudobe.
8. Každá víra je cesta do pekla .....
9. Aha.. takze takto sa prijma Ježiš. ak chcem hovorit s bohom, nemusim chodit do kostola. na co su vlastne kostoly a cirkev? to je jak stravne listky. maju nas za d€bilov, ktori si nevedia za peniaze kupit zr@t. ak by neexistoval jediny kostol na svete, tak by zanikla aj viera v boha? asi nie..
10. církev je hlavne o moci a biznise,viera je tam len zásterka,aby sa im všetko u hlupákov prepieklo...
11. Znovu sa ukazuje sudnym ludom davno znama pravda, ze najblizsie k zlu a Satanovi ma cirkev a ludia v jej osidlach.
12. ...ze najblizsie k zlu a Satanovi ma cirkev a ludia v jej osidlach....konkrétne sa jedná o synagógu Satana
13. Konkretne sa jedna o ktorukolvek cirkev.
14. Yin / Yang katolickej cirkvi - papez v bielom kaze o akomsi dobru, jeho knazi v ciernom pachaju zvratenosti. - Dobro a zlo? Toto ma byt Jezisova cirkev?
Vobec, kde RKC nabrala myslienku ze knaz musi byt v celibate?
Pravdepodobne z rimskych pohanskych zvykov. Tam museli byt knazi eunuchmi. Este sa aj obliekaju rovnako. RKC sa po Konstantinovi stala najvacsou krestanskou sektou sveta.

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: Getty Images

Pridať komentár

Kontakt

045/540 1849

  • BOH VÁM RADÍ

   05.12.2018 

   Olej z austrálskeho čajovníka odnášať bude z vašeho vnútra všetky zápalové získanosti.

  • LAURA PRE VÁS

   23.11.2018 

   Charakter alebo necharakter?

 1. ĎAKUJEME TI BOŽE

  30.11.2018 

  1. Rýchla choroba

  2. Ďakujem za dobrého partnera
  3. Nový byt
  4. Zapálené očká

 2. 5. Cysta sa mi vďaka Tebe Bože stratila
 • ŽIVOTNÉ PRÍBEHY

  20.11.2018 

  Moje životné rozhodnutie.