Úradník vatikánskej kongregácie sa priznal, že je gay.

03.10.2015 19:23

Krzysztof Olaf Charamsa

Zdroj: Dokumentárny film Artykuł osiemnasty
 

Úradník vatikánskej kongregácie sa priznal, že je gay.

Elena | 3.10.2015

Domnievam sa, že takýchto smradov v  cirkevnej hierarchii je omnoho viacej aj tých, čo znásilňujú detičky. Prečo držal hubu do teraz?? Takéto paraziti chovajú a skladajú sa im zaslepené ovečky, ktoré stratili nie len zdravý, triezvy rozum, ale aj slobodnú vôľu. Hanba!!!!! Klamal doteraz a stále im veríte a ešte horšie, klamú o Bohu!!! BOH JE  JEDEN!!!!!!!!!!! Preberte sa zaslepení !!!!!!!!!!!!!

 

Vatikánsky úradník Krzysztof Olaf Charamsa sa priznal k homosexuálnej orientácii. Teraz musí opustiť kongregáciu i pápežské univerzity.  

 

(Aktualizované: 13:35)

V nedeľu sa v Ríme začína riadne zasadnutie Synody o rodine. O veľký rozruch sa v cirkevných kruhoch postaral Mons. Krzysztof Olaf Charamsa, úradník vatikánskej Kongregácie pre náuku viery. Verejne vyznal, že je gay.

Charamsa bol zároveň druhým sekretárom Medzinárodnej teologickej komisie. Prednášal na Gregoriánskej pápežskej univerzite. Je teológom a filozofom.

 

Hovorí o láske k inému mužovi

Vatikánsky úradník dokonca hovoril o láske k inému mužovi. Eduardovi. Požaduje okrem iného zrušenie „sporných" dokumentov z katolíckeho učenia o homosexuáloch. Kritizuje aj niektoré pohľady Katechizmu katolíckej cirkvi, ktoré hovoria o homosexuálnej orientácii ako o „objektívne neusporiadanej“.

Podľa pozorovateľov Charamsu k jeho rozhodnutiu povzbudilo gesto pápeža Františka, ktorý sa počas nedávnej návštevy USA stretol so svojim homosexuálnym priateľom Yayom Grassim z Argentíny. Na stretnutí s Františkom ho sprevádzal partner Iwan, s ktorým žijú spolu 19 rokov. Grassi CNN prezradil, že „tri týždne pred cestou mu zatelefonoval pápež a povedal, že ho túži objať“.

Či a nakoľko tieto dve udalosti ovplyvnia postoje Synody vo vzťahu k homosexuálom ukážu nasledujúce dni. Zasadnutie, ktoré sa začne v pondelok potrvá do 25. októbra.

Podobný prípad sa len pred časom udial v susednom Česku. Doktor teológie, prednášajúci na Katolíckej teologickej fakulte Karlovej univerzity morálku, sa priznal, že je homosexuálom. Bol ženatým otcom štyroch detí. Po tom, ako informoval o skutočnosti pražského arcibiskupa a kolegov na univerzite, bol ukončený jeho pracovný pomer s okamžitou platnosťou.

Aký osud postihne Mons. Charamsu, zatiaľ nie je známe.

Aktualizácia: Podľa oficiálneho vyjadrenia Vatikánu musí Mons. Charamsa opustiť Kongregáciu pre náuku viery i pápežské univerzity. O ďalšom osude poľského monsignora rozhodne Charamsov diecézny biskup.