Prvá správa o pohlavnom zneužívaní detí v Austrálii: O katolíckych kňazov vyšli najavo hrozné informácie!

06.02.2017 21:08

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kekerasan seksual pada anak

Austrálska štátna komisia vyšetruje prípady pedofílie na cirkevných školách (ilustračné foto).

 

Zverstvá kňazov.

Ľudmila Š.|06.02.17  21:08

Dnes som čítala niečo hrozné ak mate záujem môžte si to prečítať.

Z pohlavného zneužívania detí v rokoch 1950-2010 je v Austrálii podozrivých dovedna sedem percent katolíckych kňazov.
Vyplýva to z vôbec prvej správy o pohlavnom zneužívaní v austrálskej katolíckej cirkvi, ktorú v pondelok zverejnila austrálska štátna komisia vyšetrujúca prípady pedofílie na cirkevných školách a v ďalších inštitúciách.

Austrálska kráľovská komisia vznikla v roku 2013 a odvtedy prešetruje reakcie katolíckej cirkvi a ďalších ustanovizniach na pohlavné zneužívanie detí. Poverené osoby robili v jej mene v uplynulých rokoch rozsiahly prieskum medzi orgánmi katolíckej cirkvi.

Zistili, že v rokoch 1980-2015 nahlásilo dovedna 4444 ľudí, že boli austrálskou katolíckou cirkvou pohlavne zneužívaní. K ich sexuálnemu zneužívaniu malo dôjsť vo vyše 1000 katolíckych inštitúciách. Väčšina obetí boli chlapci (až 78 percent), ktorých vek bol v priemere 11,6 roka. Priemerný vek zneužívaných dievčat bol 10,5 roka.

"Tieto čísla sú šokujúce, žalostné a neobhájiteľné," reagoval v pondelok na správu Francis Sullivan, riaditeľ Rady pre pravdu, spravodlivosť a uzdravenie - úradu, ktorý austrálska katolícka cirkev založila v reakcii na vyšetrovanie zneužívania.

Dodal, že zverejnené údaje poukazujú na "obrovské zlyhanie", ktorého sa cirkev pri ochrane detí dopustila.

Vyšetrovanie komisie pozorne sleduje i samotný Vatikán a vlani v rámci neho vypovedal aj austrálsky kardinál George Pell, ktorý je v súčasnosti jedným z najbližších spolupracovníkov pápeža Františka.

Viacerí prominentní predstavitelia austrálskej katolíckej cirkvi by mali vypovedať v nasledujúcich týždňoch. Konečnú správu o pohlavnom zneužívaní detí sa komisia chystá zverejniť koncom tohto roka.

Dnes som čítala niečo hrozné ak mate záujem môžte si to prečítať.

 

Jaroslav|08.02.17  16:51

Hovada sk...ené... Som smutný a nešťastný z tejto celosvetovej cirkevnej pedofílie

Peter K.|13.02.17  19:27

Je to hrozné čo má na svedomí táto hnusná katolícka cirkev,samozrejme katolíkom to je jedno, hlavne že ich pán farár je spokojný keď je plný kostol a za vyzbierané peniaze od veriacich aj dokonale zrekonštruovaný a ešte pozlatený zlatom, aby všetci vedeli aká je cirkev katolícka mocná.
Mocná je to je pravda, ale k zlu dala všetku svoju moc od svojho začiatku a ničí ľudom a deťom ich životy týmito zverstvami, lebo tí vaši dobrí farári sú skazení pedofili,ale vám katolíkom to je jedno lebo vy ste Pána Boha odvrhli od seba a pre vás je Boh dávno mŕtvy Ježiš Kristus tak ako Pani Laura píše. 
A potom nedokážete vidieť tieto zverstvá ako smutnú realitu, čo cirkev pácha na nevinných obetiach, lebo ste zdraví rozum potratili a cirkvi krvilačnej a mamonárskej ste sa upísali a podporujete ju, aj keby Vám mali popadať tie vaše zrekonštruované kostoly na vaše hlavy katolícke aj tak nepochopíte kde je pravda a ako cirkev porušuje desatoro Božích prikázaní, už od svojho vzniku.
Cirkev je liaheň pre pedofilov a píše sa o tom všade ,všade sú svedectvá a výpovede obetí, tak ľudia nech Vám s prepáčením nedr.. !!! Spamätajte sa a pozrite sa realite priamo do očí, že o čom je naozaj tá Vaša svätá cirkev a pýtajte sa hlboko vo svojom srdci vždy keď vojdete do kostola, tak toto je ten Boh ktorý všetko stvoril? Tieto obrázky sošky a nezmyselné táraniny farára, ktorý nevie čo je to mať ženu a splodiť s ňou deti, lebo mu to tak cirkev prikázala?
Len štipka zdravého rozumu stačí... máte ho???