Peklo neexistuje, vyhlásil v rozhovore Pápež František: Vatikán teraz jeho slová dementuje.

01.04.2018 13:49

Peklo neexistuje, vyhlásil v rozhovore Pápež František: Vatikán teraz jeho slová dementuje

Pápež František
Pápež František

včera o 06:15

RÍM - Tlačová služba Vatikánu sa v piatok pokúsila dementovať slová pápeža Františka pre taliansky denník La Repubblica, pre ktorý okrem iného povedal, že neexistuje peklo. "Žiadne citáty v článku by nemali byť považované za verný prepis" pápežových slov, vystríha tlačová služba Svätej stolice.

Katolícky katechizmus totiž hovorí, že peklo existuje, a duše, ktoré sa doň dostanú, v ňom zostanú už naveky. Článok v denníku La Repubblica vznikol na základe rozhovoru medzi pápežom a zakladateľom denníka a známym talianskym novinárom Eugeniom Scalfarim.

 

Novinár, ktorý je sám ateistom, sa Františka okrem iného pýtal, "kam idú a kde sa trestajú zlé duše". "Duše sa netrestajú. Tie, ktoré svoje činy oľutujú, dostanú Božie rozhrešenie, no tie, ktorí neoľutujú a nedá sa im odpustiť, sa vytratia. Neexistuje peklo, existuje len vytratenie sa hriešnych duší," povedal pápež pre La Repubblica.

www.topky.sk/cl/11/1700177/Peklo-neexistuje--vyhlasil-v-rozhovore-Papez-Frantisek

 

Komentáre:

 1. Elena | 05.04.2018
  Ťažko počúvať a čítať čo z toho Fera vychádza, domnievam sa ,že sa cíti pánom tohto sveta. Keď sa on Pána Boha nebojí, tak to učí aj jeho ovce. On veľmi dobre vie, že slúži satanovi a asi ešte chce dokončiť celé dielo, aby tie ohlupene duše, ktoré mu veria mali priamu cestu do pekla, ktorou kráča on. Nuž neviem, či to peklo, ktoré poprel nebude jeho večný domov. Ľudí ohlupili , že Ježiš ich všetkých spasil , jeho kumpáni akože odpúšťajú hriechy, tak oni s peklom ani nerátajú. Fuj, prehnitý celá katolícka cirkev.
  Milujem Ťa Otecko nebeský.

 2. Jaro B | 04.04.2018
  Ja si myslím že tento otrok satana vie veľmi dobre čo rozpráva.Podľa mňa sa snaží ľudí presvedčiť že nie je sa čoho báť.Netreba mať rešpekt pred Pánom Bohom,lebo je milostivý.Vyhlásil že peklo neexistuje,za hriechy všetkých zomrel Kristus tak aký problém?S cirkvi robí niečo univerzálne.Môžete veriť čomu len chcete.Tích svätých je toľko že až.Na všetko sa nejaký nájde.Podľa mňa je cirkev naozaj univerzálny kľúč ale do pekla.Ich konanie je vedomé a zámerné.No ako sa vraví Na každú opicu má Pán Boh palicu.Isto aj na Fera a jeho kumpánov.

 3. Peter K. | 01.04.2018
  Tak sa zdá že sa Ferovi vytráca rozum, lebo už ani nevie čo rozpráva, iba že by si už konečne uvedomil že je vodcom tej satanskej inštitúcie, ktorá svojím učením privádza celý svet do záhuby a snaží sa presvedčiť samého seba aj celý svet že žiadne peklo neexistuje. No veď sám uvidí aká je pravda a že sa len tak jeho duša pred satanom ktorému oddane slúži aj so svojimi oddanými cirkevnými hodnostármi len tak nevyparí.

 4. Ľubo | 01.04.2018
  Najväčším úspechom satana bude, ak presvedčí ľudí, že neexistuje.
  Komu vlastne slúži tento pápež? Trošku sa treba zamyslieť.

 5. Margita | 01.04.2018
  Tento Fero, ktorý si hovorí pápež veľmi dobre vie prečo mu satan radí zmeň modlitbu OTČE náš, lebo tento Fero, ktorému nič dobré z očí nekuká veľmi dobre vie že už mnoho ľudí pochopilo, že BOH JE LEN JEDEN, že JEDINÝ BOH sa neskladá sa zo žiadných troch súčastí, a že satan a peklo existuje. Každý si za svoje hriechy spravodlivo odpyká, Mamon, sláva a moc je pre neho silnejšia ako viera a láska v JEDINÉHO BOHA .Načisto už potratil rozum. Ale je to každého rozhodnutie.
  Pane BOŽE pozdravujem ŤA, Milujem ŤA a prosím o odpustenie.
  Pani Laura, Vladimír pozdravujem Vás a vyprosujem pre Vás Božie požehnanie a BOŽIU ochranu.
  Pane BOŽE prosím požehnanie a prosím o usmernenie mojich myšlienok,slov a skutkov pre mňa a moju rodinu.
  S láskou,vďakou a pokorou Margita

 6. Renata R. | 01.04.2018
  Tento František si neuvedomuje čo rozpráva . Len to že ako sa môže zlo vytratiť taká hovadina môže vyliezť len z takýchto úst to by si každý mohol robiť čo chce . Tento človek stratil ľudskú dôstojnosť a myslím že aj by som povedala že v ňom žije niečo veľmi zlé . Keď naposledy hovoril že zmení znenie modlitby otčenáš . Jediná modlitba , ktorú sa ešte modlíme k BOHU z týchto cirkevných tlachanín a on ju chce zmeniť ale mi vieme prečo lebo SATAN. Má dobrého priateľa hodia sa k sebe . Ako keby chcel ľudí nabádať k zločinu celé zle BOŽE čo tento človek zasial iba Ty môj milovaný môžeš prekaziť aby to zlo nenarástlo do obrovských rozmerov ochraňuj nás milovaný aby takýto človek nemohol takéto drísty vôbec hovoriť asi sa zbláznil . Milujem ťa Otecko

Kontakt

045/540 1849

  • BOH VÁM RADÍ

   05.12.2018 

   Olej z austrálskeho čajovníka odnášať bude z vašeho vnútra všetky zápalové získanosti.

  • LAURA PRE VÁS

   23.11.2018 

   Charakter alebo necharakter?

 1. ĎAKUJEME TI BOŽE

  30.11.2018 

  1. Rýchla choroba

  2. Ďakujem za dobrého partnera
  3. Nový byt
  4. Zapálené očká

 2. 5. Cysta sa mi vďaka Tebe Bože stratila
 • ŽIVOTNÉ PRÍBEHY

  20.11.2018 

  Moje životné rozhodnutie.