Pápež prijal rezignáciu ďalších dvoch biskupov: Roky v Čile zneužívali maloleté deti.

29.07.2018 12:31

Pápež prijal rezignáciu ďalších dvoch biskupov: Roky v Čile zneužívali maloleté deti

28.06.2018 15:50

VATIKÁN - Pápež František prijal rezignáciu ďalších dvoch čilských biskupov v súvislosti so škandálom okolo sexuálneho zneužívania detí a jeho krytia zo strany duchovných.

Pápež František
Pápež František, Zdroj: SITA/Tony Gentile/Pool via AP
 
Vatikán vo štvrtok oznámil, že pápež umožnil rezignáciu biskupovi z Rancagua Alejandrovi Goicovi Karmelicovi a biskupovi z Talca Horaciovi del Carmen Valenzuelovi Abarcaovi. Ako informuje agentúra AP, v diecéze Rancagua obvinili zo sexuálnych stykov s maloletými 14 kňazov. Tamojší biskup Goic predsedal čilskej cirkevnej komisii na ochranu detí.


V máji všetkých 34 rímskokatolíckych biskupov z Čile ponúklo pre škandál sexuálneho zneužívania detí pápežovi svoju rezignáciu. Hlava katolíckej cirkvi doteraz prijala dovedna päť rezignácií, vrátane tej od biskupa z Osorna Juana Barrosa, ktorý kryl zneužívanie detí pedofilným kňazom.

 

Komentáre:

 1. Julia L. | 02.08.2018
  Zverstvá cirkev denne praktizuje na celom svete dnes to vyšlo na povrch v Čile a čo iné krajiny .Akože sa Fero k tomu vyjadri aby sa nepovedalo ale on sám vo svojej duši je spokojný lebo je satanom riadený on sám a celá cirkev to vôbec nerieši a ani nebude lebo sú tak zhnitý v dušiach a farary žijú svojím životom a sex si nikdy neodpustia .Odôvodnia to ako to vedia hlásať v kesceloch ....Bratia a sestry to sú famy satan napáda cez ľudí a média to zverejňujú nečítajte nepočúvajte len do koscela pekne chodievajte a počúvajte len tie dristy čo sa vám tu na zlatem táce predkladá a hlavne noste eurká aby zvonce v kosceloch praskali vo švoch .Nikto neurobí poriadok na zemi banda cirkevná tu vládne a len Sám Boh ich dokáže zastaviť .

 2. Peter K. | 01.08.2018
  Veru veru, keby to pochopili aj tí všetci čo vysedávajú v kostoloch, čo je táto cirkevná sektárska banda zač a ešte títo cirkevní klamári v sutanách sa idú obhajovať, že všetci čo sú proti cirkvi a jej zákonom sú od satana,posadnutí a podobné klamstvá a budú svojom oddaným katolíckym ovciam vtláčať do hláv že len cirkev má pravdu a inak nikto. To je jasný charakter sektárstva a to že takýto každý farár je satanom riadený a dobre v seminári vyškolený, aby mu ani jedna zmanipulovaná ovečka kostolná neušla a dobre túto pedofilnú inštitúciu dotovala.Ja som presvedčený že veľa katolíkov v živote nedokáže opustiť cirkev a konečne nájsť jediného a pravého Pána Boha a modliť sa len k nemu jedinému, lebo už sú týmito dogmami cirkevnými tak opantaní, že aj keby videli týchto hajzlov v sutanách ako páchajú tieto otrasné činy na nevinných deťoch a potom im to ich svätý farárko v kostole vyhovoril, že to len tak vyzeralo a že v podstate sa nič nestalo, tak by im to v pohode zožrali a do kostola by chodili ešte viac a radšej. Bohužiaľ takto funguje sekta, takto funguje cirkev a takto slepo a hlucho veria katolíci tejto hnusnej inštitúcii.

 3. Marika | 01.08.2018
  Fuj hamba celej katolickej cirkvy dakujem ti laskavy Boze ze nam odkrivas pravdu .Bodaj by ju vydeli aj ty vsetci co sedia v kostoloch a veria tim rozpravkam .

 4. Simona | 01.08.2018
  Špiny špinavé,to je celá cirkev na čele s celým pápežom.Banda zvrhlikov a úchylákov.Bola by som zvedavá ako na takéto články reagujú tie tupé ovce cirkevné.Ale ludia sú tak sprostí, že mávnu rukou a posnažia sa to prehliadať namiesto toho aby uz uznali o čom to celé je..

 5. Renata R. | 01.08.2018
  Teraz vidíme o čom táto cirkev je. Keď sa takéto niečo stane tak vám farár v kostole povie že je to všetko výmysel a babky v kostole uveria. To že sa to deje vieme farára preložia niekde inde ale keby ukradol peniaze tak ho z cirkvi vyženú tak sa to deje takže deti znásilnovať môžeš ale na prachy nám nesahaj . Cirkev je pre mňa hadom, jedom vyhýbam sa jej a darí sa mi dobre. Ale ako vidíme všetko je v poriadku trošku sa zatrasie ale potom ako keby sa nič nestalo takto to v tomto a na tomto svete chodí. No čo do kostola chodiť nemusím ale Ľudská blbosť nadovšetko . BOŽE môj milovaný s veľkou láskou Ti ďakujem za toto pochopenie som šťastná že stojíš pri mne s láskou a pochopením ľúbim ťa a ďakujem.

 

Komentáre k tomuto článku prevzaté z internetu:

 1. treba konečne aj starého vatikánskeho satana odstaviť

 2. okamžite zrušiť celú túto zločineckú organizáciu, ktorá za celú dobu svojej existencie neurobila pre ľudstvo nič dobré!

 3. divím sa, že ešte vôbec niekto chodí do kostola po takýchto nie málo prípadoch...

 4. Veď to sa zle číta.

 5. Prijal rezignaciu? Sak ich mali rovno vyhodit a do rici nakopat vsetkych..

 6. To ako na knazov zakony neplatia?
  Asi nie tam staci podat rezignaciu a je vymalovane.!
  Kde to zijeme !

 7. Ako to že nesedia v base?

 8. Roky v Čile zneužívali maloleté deti. A to ako mohol Boh dopustiť?

 9. Nie Boh, ale pápež! veď tvrdia že je "zástupca boha na zemi! alebo sa mýlim?

 10. urezat vajca a dlhorocna basa?tam by konecne aj prijmali telo panovo!!!
  ale necudujem sa,kazdemu zdravemu chlapovi prepne,ked si nemoze vrznut :)

 11. Nezostava nic ine nez malym zavidiet :)))
  fagan co natrafi na takehoto biskupa alebo ineho cirkevneho hodnostara, ma do roka zarobenu peknu sumu peniazkov :)))
  Skoda ze ja ked som bol maly som nemal stastie na takeho stareho zazobaneho deebila :))

Pridať komentár