Cirkev čelí škandálom, orgie s členmi gardy aj vražda!

24.04.2015 16:50

Nad Vatikánom sa zaťahujú mraky: Cirkev čelí škandálom, orgie s členmi gardy aj vražda!

Nad Vatikánom sa zaťahujú mraky: Cirkev čelí škandálom, orgie s členmi gardy aj vražda!  

22.04.2015

VATIKÁN - Cirkev opäť čelí sexuálnym škandálom, ktoré otriasli nielen talianskymi médiami. Na severe bol jeden z kňazov odvolaný po tom, čo vyšlo najavo, že sa zúčastnil homosexuálnych orgií. Na juhu vyšetrujú kňaza, ktorý je podozrivý z vraždy svojej farníčky, s ktorou mal počať dieťa. Vatikán má tak plné ruky práce.

 

Prípad so severu Talianska sa podľa informácií denníka The Independent týka 50-ročného kňaza, ktorého istý 32-ročný muž z Roviga medzi Bolognou a Benátkami obvinil v médiách z jeho úchylky. Urobil tak až po tom, čo podľa jeho názoru cirkevný súd v regióne Puglia nebol schopný rázne konať. Tento muž tvrdil, že sa skontaktoval s kňazom cez Facebook, na základe toho utvorili blízke priateľstvo.

 

Kňaz mal priznať, že je homosexuál. V sťažnosti, ktorú mladší muž doručil cirkevnému súdu, mali byť podľa talianskych novín Corriere del Mezzogiorno aj prepisy rozhovorov. Kňaz okrem iného priznal sexuálne vzťahy s inými mužmi v cirkvi, napríklad s členmi Švajčiarskej gardy, ktorá stráži Vatikán. Cez internet si údajne hľadali nových sexuálnych partnerov na spoločné orgie.

 

Po tom, ako sa prípadu ujal arcibiskup z Taranta Filippo Santoro, kňaza konečne odvolali, podľa jeho slov tak urobil okamžite, ako sa „potvrdila spoľahlivosť dôkazov“. Správanie previnilca odsúdil ako „absolútne nezlučiteľné s kňazskou službou“. Hovorca Vatikánu, Frederico Lombardi, talianskym novinárom odkázal: „Netreba ani hovoriť, že arcibiskup a kúria vyjadrujú ľútosť a zdesenie.“

 

Druhý prípad šokoval juh krajiny. Otec Gratien Alaba z Demokratickej republiky Kongo sa stal hlavným podozrivým v prípade vraždy 50-ročnej Guerriny Piscagliaovej, ktorá ešte minulý rok zmizla z mesta Arezzo v Toskánsku. Jej kosti polícia objavila pod dlažbou starovekej horskej kaplnky. Podľa svedectiev okolia otec Alaba mal s touto ženou aférku, dokonca s ňou splodil dieťa, on však všetko popiera, aj vraždu.

TEXT: bap
Foto: Facebook

Kontakt

045/540 1849

  • BOH VÁM RADÍ

   05.12.2018 

   Olej z austrálskeho čajovníka odnášať bude z vašeho vnútra všetky zápalové získanosti.

  • LAURA PRE VÁS

   23.11.2018 

   Charakter alebo necharakter?

 1. ĎAKUJEME TI BOŽE

  30.11.2018 

  1. Rýchla choroba

  2. Ďakujem za dobrého partnera
  3. Nový byt
  4. Zapálené očká

 2. 5. Cysta sa mi vďaka Tebe Bože stratila
 • ŽIVOTNÉ PRÍBEHY

  20.11.2018 

  Moje životné rozhodnutie.