Mníška z Kysúc pichala špendlíkom na hodine malé deti.

24.04.2015 08:45

Mníška z Kysúc pichala špendlíkom na hodine malé deti: Aby precítili utrpenie Ježiša Krista!

Mníška z Kysúc pichala špendlíkom na hodine malé deti: Aby precítili utrpenie Ježiša Krista!

07. 04. 2015

ŽILINA - Kysuckým Novým Mestom otriasa poriadny škandál. Rodičia prváčikov sú zhrození. Na vyučovacej hodine totiž mníška Ľudovíta pichala deti špendlíkom. Zarážajúce je, že za svojím konaním si žena stojí. Robila tak preto, aby malí žiačikovia lepšie pochopili a precítili utrpenie Ježiša Krista.

"Pichla ma sestra Ľudovíta,"odpovedal malý Adamko svojej mame, keď sa ho opýtala, čo má na rúčke, potom čo prišiel domov zo školy. Na otázku, prečo tak urobila, synček poskytol Helene šokujúcu odpoveď: "Aspoň vidíte, že ako Ježiš trpí, keď vy robíte niečo zlé."

Na prípad upozornila Tv Markíza. Adamkovi rodičia sú veriaci, no takéto praktiky rázne odmietajú:  "Človek aby sa bál, že nabudúce zoberie klinec a ukrižuje ho," povedala mama.

 

PICHANIE ŠPENDLÍKOM NA HODINE NÁBOŽENSTVA

Rehoľná sestra zobrala z nástenky špendlík. Najprv pichla do prsta seba, potom sa opýtala detí, kto si to chce vyskúšať. "Kto je statočný, môže to skúsiť a kto nie je, nemusí," opísal Adamko.

S podobnými praktikami bude asi málokto súhlasiť. Podľa lekárky ide v prvom rade o zdravie detí. Vpichom  sa totiž môžu prenášať krvou prenosné choroby, ako napríklad žltačka typu B alebo C.

"Ako pedagógovi sa mi nepáči takýto prístup. Neviem presne, čo sa stalo, nakoľko táto pracovníčka nie je mojou zamestnankyňou," uviedol riaditeľ základnej školy Igor Drexler. Dekan farnosti povedal, že sa prípadom bude zaoberať, keď sa mníška uzdraví. Momentálne je chorá.

"Svätá" zo "svätej" cirkvi brala spravodlivosť do svojích rúk učiac detí trpieť.