Božie prikázania musíme dodržiavať.

22.10.2015 12:48

Božie prikázania musíme dodržiavať, pokým chceme kráčať Božou cestou a milovať Boha celým svojim srdcom. 

Dominika Č. | 22.10.2015

Dobry vecer pani Laura, ako sa mate? 

Uz dlhsi cas premyslam nad tym, ze ci vobec ludia dodrziavaju 10 Bozich prikazani a ze ci ich dodrziavaju spravne.
Kedze su rozne verzie, ako napriklad u cirkvi, ze si to zmenili podla seba, tak ma napadlo, ci by nebolo dobre obcerstvit ludom pamät, vernich Bohu i takych, ktory mozno hladaju pravdu a dat to na Vasu stranku. Ja sa drzim tych v starom zakone, ktore ako prvy Mojzis podla nasho panbozka napisal. Len som si nedovolila to hned dat na stranku, lebo sa chcem najprv ujistit, ci vsetko pasuje tak, ako ma. Ci som to spravne vysvetlila a pochopila. Nieco som k tomu aj dodala tak, ked sa Vam bude dat, si to pozrite, skontroluje, opravte, vymazte, urobte co len chcete a potom to mozete dat na stranku. Pravopis by mal byt spravny co sa tyka dlznov a mekcenov, vzdy si vsetko skontrolujem na www.forma.sk
, kedze som na slovensku do skoly nikdy nechodila a neovladam uplne cely pravopis. 
Prajem Vam, panu Vladkovi a Vasim zvieratkam krasnu noc. Drzte sa! Pozdravuje Vas mama. S panom Bohom. 


10 Božích prikázaní.

Božie prikázania musíme dodržiavať, pokým chceme kráčať Božou cestou a milovať Boha celým svojim srdcom. Myslím si, že už len v tomto sa ľudia mýlia a majú mylne predstavy o tom ako by sa mali dodržiavať. Veľa ľudí na celom svete si mysli, že keď spáchajú hriech, tak si to môžu spoveďou u farára v kostole vyžehliť. Tým im Boh (podľa väčšini Ježíš, ktorý nikdy Bohom nebol a ani nebude) tieto hriechy odpusti, možno aj časom zabudne. No toto je veľký omyl! Náš láskavý Boh si všetko pamätá a za každý jeden hriech, ktorý úprimné neoľutujeme a nenapravíme, príde spravodlivý trest. Je jedno známe porekadlo, že čo si vyhodíš to ti spadne a tak to presne aj funguje. 10 Božích prikázaní sú tu nato, aby sa každý jeden deň v živote dodržiavali s láskou a aby sme sa aj napriek chybám snažili konať tak, aby sa nikomu úmyselné neublížilo. Toto je začiatočná cesta ku láske Bohu. Vy katolíci, zamysleli ste sa vôbec niekedy nad prvým a druhým prikázaním, komu sa vlastne klaniate? Kto je pre vás skutočný Boh? Alebo to robíte zo zvyku, pretože to robí každá jedna ovečka a nehľadáte hlbšiu pravdu? Zamyslite sa. Každý jeden deň môžete začať odznovu a zmeniť cestu, zmeniť seba a tým aj váš život!

 

1. „Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, který tě vyvedl z Egypta, z domu otroctví. Neměj žádné bohy kromě mne. - ( Toto prikázanie je veľmi jasne, no napriek tomu ho skoro každý jedinec porušuje. A prečo? Lebo Boj je ten, ktorý tuto zem stvoril, ktorý stvoril Adama a Evu, ktorý stvoril nás a všetko živé aj neživé okolo nás. Boh je ten, kto nám vdýchne dych aj vydýchne. Preto si ho treba ctiť a nebrať Ježiša za Boha, pretože Boh je len jeden. Boh nie je smrteľník. Ježíš bol smrteľníkom a zomrel za svoje vlastne hriechy!!!)

2. Nevytvářej si modly v podobě čehokoli nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Neklaň se jim a nesluž jim, neboť já Hospodin, tvůj Bůh, jsem Bůh žárlivě milující. Trestám nepravost otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kdo mě nenávidí, a prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kdo mě milují a zachovávají má přikázání.

- ( medzi modly patria rôzne pre vás “sväte sošky, obrázky, atd. “. Sami vidíte že na miestach ako sú napríklad Filipíny, Sri Lanka, .. prichádza často ku katastrofám, pretože tam silno uznávajú Máriu a na toto sa Boh neskutočne hnevá. K Bohu sa môžete všade a kedykoľvek modliť. Nepotrebujete na to žiadne sošky, sväte obrázky ani ruženec. )

3. Neužívej jméno Hospodina, svého Boha, nadarmo, neboť toho, kdo by užil jeho jména nadarmo, Hospodin neponechá bez trestu.

4. Pamatuj na sobotní den, aby ti byl svatý. Šest dní budeš pracovat a dělat všechnu svou práci, ale sedmý den je dnem odpočinku, zasvěceným Hospodinu, tvému Bohu. Nebudeš dělat žádnou práci – ty, tvůj syn ani tvá dcera, tvůj otrok ani tvá děvečka, tvé dobytče ani přistěhovalec ve tvých branách. V šesti dnech totiž Hospodin učinil nebe i zemi, moře a všechno, co je v nich, ale sedmého dne odpočinul. Proto Hospodin požehnal sobotní den a posvětil jej. - ( Cirkev si to bohužiaľ nepravom zmenila na svoj prospech tým, že uznávajú nedeľu mesto soboty. Pri tom je 7 deň sobota, lebo Boh začal tuto zem v nedeľu večer tvoriť a skončil v sobotu. ( „Nastal večer a nastalo ráno, deň prvý“)

5. Cti svého otce i matku, ať jsi dlouho živ na zemi, kterou ti dává Hospodin, tvůj Bůh.

6. Nezabíjej.

7. Necizolož.

8. Nekraď.

9. Nelži o svém bližním.

10. Nezáviď svému bližnímu jeho dům. Nezáviď svému bližnímu jeho manželku, jeho otroka, jeho děvečku, jeho býka ani osla – nezáviď svému bližnímu vůbec nic!“