Biskup v čele katolického gangu: Služebníci Boží ukradli 12 milionů.

01.04.2018 13:13

Ľudmila | 01.04.2018
Katolická zlodejina
Chudobná cirkev si to môže dovoliť ak chcete prečítajte si.

 

Biskup v čele katolického gangu: Služebníci Boží ukradli 12 milionů

27. 3. 2018 • 13:10

Katolický biskup z Brazílie Jose Ribeiro spolu s pěti kněžími za tři roky zpronevěřili církevní peníze, které lidé věnovali na opravu kostela ve městě Goias. Celkem měli církev připravit o dvanáct a půl milionu korun.

Ve zdi biskupova domu našli policisté tajnou skrýš, ve které povedený katolický předák ukrýval půl milionů korun v hotovosti, mobilní telefony, zlaté hodinky, šperky či masivní zlaté řetězy. Peníze pocházely z fondů určených pro pohřby místních, ale i z finančního balíčku na opravu místního svatostánku.

 

Tři roky povinných desátek

Policie služebníky Páně zadržela po téměř ročním vyšetřování. Podařilo se jim to na základě telefonních odposlechu. Kněží a biskup si totiž nápadně polepšili. Údajně za „naspořené“ peníze se chystali koupit místní luxusní ranč.

Podvody trvaly téměř tři roky. Biskup z Formosy, Jose Ribeiro zločineckou kariéru odstartoval pobíráním úplatků za svatby, křty a obřady. Později sáhl i do církevní pokladny. I to však bylo málo a tak začal peníze rýžovat i od místních kněží. Těm slíbil udržení postu výměnou za poplatky. Později se pět kněží k nekalým praktikám připojilo také. Vidina peněz byla líbivější než pokorná služba Bohu.

Papež František jmenoval nového biskupa

 

Poté, co policisté našli tajný úkryt ve zdi, museli přijít další čtyři důstojníci a všechny peníze spočítat. Trvalo jim to celou hodinu. Bankovky byly pečlivě uloženy v plastových sáčcích.

Prokurátor Douglas Chegyry poukazuje, že výdaje biskupského domu po příchodu biskupa Ribeira vzrostly až sedminásobně. Právník povedených katolíků označil obvinění za falešná. Věří, že se mu podaří dokázat nevinu.

Dva dny po jejich zatčení papež František jmenoval nového biskupa, Paula Mendese. Ten nyní spravuje 33 kostelů, rozdělených do 20 farností. Do svého nového „revíru“ chce navrátit klid a spravedlnost.

www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/532992/biskup-v-cele-katolickeho-gangu-sluzebnici-bozi-ukradli-12-milionu.html

 

Komentáre:

 1. Julia L. | 06.04.2018
  Celá katolícka cirkev na čele s Ferom -pápežom miluje hmotu a to zlato ,peniaze a veškerý luxus života .Veľmi dobre vedia že ovce ten ich luxus zabezpečia a vôbec sa neobávajú médií a veškerého napadnutia od určitej skupiny ľudí lebo vedia že majú prevahu po celom svete .Zastaví to len Pán Boh .V skromnosti a pokore by nikdy ,nikdy nežili .Stačí to vidieť len na obyčajných dedinách peši žiadny farár neprejde a tie farnosti sú ako rezidencie a to pre jedného človeka .........čo už keď to nechcú kresťania pochopiť a podporujú darmožráčov-farárov na čele s pápežom FEROM

 2. Zuzana | 05.04.2018
  Poznám jedného farárka ktorý si kúpil auto za viac ako 30.000 eur v hotovosti. A hlúpe ovce na to : šak čo , však sa musí dostať k svojím veriacim čo bývajú v teréne a lacné auto ho tam nevyvezie. Ľudská hĺúposť je nevyčisliteľná... Najlepšie na tom je, že farár zo susednej dediny si objednal auto za vyše 40.000 šak predsa nebude horší ako jeho kolega... A farníci len platia a podporuju týchto darmožráčov.

 3. Jaro B | 05.04.2018
  František musel toho nespratníka riadne doglbať.Ako to že sa nechal chytiť.Ten nový musí byť opatrnejší.
  Takto to funguje a ľudia ich stále žerú.Verím že už nie dlho.

 4. Peter K. | 04.04.2018
  Nuž oddanému cirkevnému katolíčkovi to nevysvetlíš,hlavne že bude kostolík plný zlata za vyzbierané milodary od poslušných oviec, aby sa im pekne klaňalo cirkevným pozláteným modlám a darmožráckym a majetníckym farárom ešte aj ostane kopec miliónov, z nekonečných milodarov za bezcenné cirkevné služby a obrady, ktoré okamžite zneužijú na svoje nekalé ciele za vidinou majetku a blahobytu.
  Takéto vyšetrovania cirkevných podvodov by malo nastať na celej tejto zemi a počítam že oddané ovce by sa veľmi počudovali aké obrovské financie si cirkevný hodnostári prisvojili a naplnili si nimi svoje zvrhlé a majetnícke chúťky . Pre oddaných katolíkov je ale viac ako pomoc blížnemu svojmu poriadne prispieť na nejaký trápny kostol a aj keby sa dozvedeli že ich financie boli zneužité na iné účeli tak predpokladám že na cirkev nezanevrú, lebo ich slepé duše sa naučili cirkevnou mocou klaňať len zlatým neživým modlám a na Boha jediného a pomoc skutočným a nešťastným,úbohým ľudom úplne zabudli.

 5. Marek M | 02.04.2018
  12 miliónov korún ? To len toľko sa vyzbieralo ? :)...strašné dačo. To vám tie sošky v kostoloch za ktoré sa modlíte nestoja za viac ?.....
  Nechápem, že Vám to do tých tupých hláv stále nedochádza o čom ta cirkev je...Chudobný ľudia nemajú pomaly čo jesť ani kde bývať a cirkev sa tu s miliónmi hrá...