A Boh mi začal dávať odpovede a znamenia. A tak som uverila v Boha.

11.08.2019 02:12

 1. A Boh mi začal dávať odpovede a znamenia. A tak som uverila v Boha.
  Dobrý deň Vám prajem.
  Čítam si Vaše stránky a plačem nad tým všetkým...
  Chcela by som, aby pani Laura videla úplne do mojej duše, každú moju povýšenosť aj poníženosť, každú moju myšlienku, každý môj skutok. Aby mi mohla povedať pravdivo, kadiaľ vedie cesta..... mala som pocit, že ma Boh vedie, stále som napriek všetkému tomu tŕniu na zemi, išla som a pôjdem za ním... Cesta ma priviedla cez veľké fyzické, psychické, životné trápenia k Bohu. Priamo k nemu. Cez Ježiša. (aspoň si myslím). Lebo ja už nič neviem ... chcem žiť v strede, rovnováhe, ale nejako sa mi nedarí...tie útoky sú veľmi silné ....

  Píšem Vám v emočnom rozpoložení, plačem pri tom ako stratené dieťa, nikdy som nebrala žiadne opiáty a podobné veci, som stále plne pri zmysloch. Aj keď niekedy pre bežných ľudí moje príbehy ktoré som zažila môžu vyzerať ako keby som fetovala. Myslela som si, že mám v tom všetkom jasno. Že trpezlivosťou a múdrosťou, za pomoci Boha to všetko postupne zvládnem. Ale už to nezvládam.

  Zvládla som tyraniu ..... ale nezvládam to, keď vidím ako sa mi deti prepadajú. Starší syn je už ako keby napoly živý, napoly mŕtvy. Agresia. Objavili sme, že trpí Aspergerovým syndrómom, nemá to potvrdene lekármi, ale jeho prejavy sú také. Nie je hlúpy, len chybnou výchovou a mojou hlúposťou a vtedy nevierou v Boha, sa udiali tak vážne poškodenia. Citového formátu. Som za to vinovatá, ale neviem nijako svoju vinu odčiniť. U druhého syna je tiež problém, ktorý narastie ak sa niečo nezačne meniť.

  Trošku o mne, ak máte čas čítať. Ja sa Vám za Váš čas budem snažiť nejako Vám revanšovať, pomôcť ak budem vedieť ako. Nie preto, aby som sa akože necítila dlžná, ale preto, že cítim, že sa Vám mám odvďačiť za to, že nachádzam u Vás isté útočisko ... (jaj aké ťažké slovo) ale neviem to inak pomenovať. Myslela som si, že ma Boh povedie, ako ma viedol doteraz. Ale už cítim, ako sa vzďaľujem od Boha a neviem už veci riešiť v pokoji a kľude a vyrovnanosti. Som ako postrelený zajac, pobehujúc splašene v klietke ... prestávam počuť Boží hlas ...
  Mama nemilovala otca. Otec pil. Babka, jeho mama, volali ju bosorka. Modlila sa síce, ale robila zákerné veci. Ešte s prababkou, keď mama bola so mnou tehotná, mame prikazovali aby ani nepozerala televízor, aby dieťa bolo chránené od vplyvov. Babka ma od detstva huckala proti mame. Chcela ma na svoju stranu. Možno naozaj bola bosorka a chcela ma použiť na "svoje účely“. Ja som bola ale iné dieťa. Nič som nechcela. Nič som nežiadala, po ničom som netúžila. Len po odpovediach na podstatu života. A po tom, aby som bola rýchlo stará. Od prvého vnemu som rozmýšľala, prečo som sa narodila a prečo žijem. Neverila som v TOHO ich Boha, v ktorého verili ľudia v dedine. Odmietala som veriť v Boha ako niečo podradné a falošné. Chránila som deti (brata a sestru) a mamu pred otcom keď bol opitý. Nebol zlý, ale opitá hlava je hlúpa hlava. Bol to dobrák od kosti. Nešťastný človek. Aj mama bola dobrý človek. Pomáhali obaja ľudom ako sa dalo, ale boli nešťastní celý svoj život. Ja som od malička pracovala a starala sa ako keby o celý svet. Neviem o tom, že by som mala nejaké detstvo. Narodila som sa ako keby už rovno stará a dospelá. Aj tak som rozmýšľala. Úplne inak ako ostatní ľudia. ..chcela som od malička umrieť, aby som išla "domov". Chcela som žiť tak, aby som sa už nikdy nemusela narodiť. Bola to moja najväčšia túžba a môj cieľ. Žiť tak čisto a tak pravdivo, aby som už nemusela absolvovať tento "cirkus". Za každú cenu. Inej cesty pre mňa niet. Len sa snažiť priblížiť k Bohu a slúžiť Bohu ako je najviac možné pri mojich schopnostiach a danostiach.

  Potom som ušla do Bratislavy. Stretla som tu manžela. A nastalo peklo na zemi aké je možné. Žili sme bez vody, teplej vody, plynu, tepla. Pretože náš byt kúpil jeden podnikateľ a terorizoval nás. Manžel bol voči mne a deťom agresívny, vulgárny. Chránila som deti tak, že sama som im ubližovala, aby im on neublížil ešte viacej. Strácala som zdravý rozum. Tak som sa potlačila, že až do korienkov vlasov, ostala som plešatá. Ekzémy, bolesti, dlhé roky krvácajúce rany. To všetko ma malo prinútiť úprimne kľaknúť na kolená a po prosit skutočného Boha o pomoc. Až keď išlo o život syna, kľakla som a prosila som o pomoc niečo, v čo som ani neverila. A Boh mi začal dávať odpovede a znamenia. A tak som uverila v Boha. Ďakujem za všetko trápenie, za všetko čo ma priviedlo k Bohu. Ale zostal pocit veľkej viny, čo som dopustila a sama páchala na deťoch. Aj keď som sa snažila im pomáhať, učiť ich aby pomáhali iným, nemala som na nich čas. Pracovala som od rána do noci, len aby sme nejako prežili, bojovala som o každý deň života. Bola som v obrovskom tlaku. Ako keby na mňa naraz dopadlo 7 Božích rán. 7 úderov ... ktoré trvali roky. ... naučila som sa, dúfam, pri tých ranách pokore. ... ale nič to ne...

 2. Čo žiada Boh odo mňa?
  Pán Vám žehnaj pani Laura, trápi ma moja neschopnosť a skazenosť, viem, že Boh obdaroval každého človeka darom, no neviem čo chce odo mňa môj Pán, moje myšlienky patria jemu, no moje srdce je úplne niekam inam, žijem dlhší čas v Anglicku, navštevujem kresťansky zbor ktorý sa nachádza 150km, čo je dosť ďaleko, ani neviem ako som vás našiel, ale viem, že je to Božia vôľa a chcel by som sa opýtať cez Vás, čo žiada Boh odo mňa, chcem byť jeho služobníkom, no neviem ako? Viem, že sa spýtať skrze Vás, volám sa Zdeno, prosím opýtajte sa jasne Pána čo chce, aby som preňho urobil.. Ďakujem za odpoveď, nech vás Pán žehná na každom kroku Vášho života....

 3. Ako zabezpečiť, aby sa môj muž začal a chcel liečiť na závislosť na alkohole?
  Prosím Vás, ako zabezpečiť, aby sa môj muž začal a chcel liečiť na závislosť na alkohole? Vyskúšala som už všetko, neviem, ako ďalej. Mám sa rozviesť, alebo ešte dúfať, že sa niečo zmení? Zatiaľ žiadne náznaky zmeny nie sú. Neviete poradiť nejaký spôsob motivácie. Manžel je málo komunikatívny, rodinu nemá žiadnu, iba mňa a naše 2 deti, v Boha neverí, nemá žiadnu reálnu autoritu. Obávam sa toho, že už to ja psychicky nezvládnem. Pred dvomi rokmi som už užívala antidepresíva pol roka, takže už viem, kde sú moje hranice. Ale riešenie nemám, ani pomoc od nikoho čakať nemôžem. Ďakujem.

 4. Mám pocit že idem v živote nesprávnym smerom.
  Dobrý deň pani Laura, dlho som sa vo svojej hlave pohrávala s myšlienkou vyhľadať nejakú dobrú vešticu/veštca, ale ak som aj niekoho našla a odhodlala sa za ním ísť tak som začala počúvať z rôznych strán skúsenosti a názory a čo počuli ľudia od druhých ľudí. Zhodou okolností sme včera boli navštíviť maminu tetu, ktorá veštila z kariet, začali sme sa baviť na tému duší a jej dcéra mi spomenula práve vás, tak si obzerám vaše stránky a aj nejaké hodnotenia bohužiaľ aj podhodnotenia, ale rozhodla som sa napísať, pretože mi povedala že ste fakt dobrá :), rada by som vedela niečo zo svojej budúcnosti, viem že možno recept na šťastný život nie je, ale vedieť možno trošku pozmeniť môj osud nie zmieriť sa alebo ako to napísať. Nečakám že mi vyložíte celý môj život a verím tomu, že máte omnoho vážnejšie situácie a problémy s ktorými sa vám ľudia zdôverujú, ale mám pocit že idem v živote nesprávnym smerom, nemám peniaze, ale bola by som nesmierne rada ak by ste mi poradila, zaujíma ma hlavne zdravie, vzťahy v rodine či idem dobrým smerom a ak sa dá aj či mám niekoho po svojom boku, hovorí sa že každý má pri sebe svojho anjela strážneho alebo nejakú dušu, snažím sa robiť veci tak aby som neskončila zle, ale táto spoločnosť ma do toho vťahuje. Za odpoveď vám vopred ďakujem, ostávam s pozdravom, s úctou.

 5. Pomaly to silnelo a skoro to zničilo celú našu rodinu.
  Milá pani Laura! Touto cestou vás chcem poprosiť o modlitbu na odstránenie porobenia. Bola som u jednej pani a tá nám poradila, ale volala som s vašim manželom a povedal mi, že iba vy viete pomôcť a nik iný. Neviem čo vám k tomu je potrebné. Viete, ja nerozumiem, prečo ľudia niečo také spravia. Vraj to bolo spravené už skoro pred piatimi rokmi. Pomaly to silnelo a skoro to zničilo celú našu rodinu. Manželovi sa rad radom pridávali ochorenia a stále bol nervóznejší a nemohol už byť v kľude. Poraďte mi prosím, lebo máte vraj plno objednávok. Takže neviem, kedy by som sa k vám dostala. Prosím, ak to dokážete, pomôžte mi všetko zachrániť. Ďakujem vám, že v mene Boha viete čo robiť.

 6. Mám pocit akoby som nežila v svojom tele.
  Dobrý deň prajem. Píšem vám lebo som už zúfalá...mám také psychické problémy že už neviem ani ako sa starať o seba, dieťa či manžela...beriem lieky už roky a nič mi nezaberá...veľmi sa pozorujem čo mi spôsobuje neskutočné pocity až pomätenia...každý deň plačem, beriem lieky na ukľudnenie a stále nič...mám pocit akoby som nežila v svojom tele a ľudia mi prídu úplne divní, ešte aj moje videnie je akoby som sa zbláznila a dokážem pozerať len akoby na jeden bod...som zúfalá...nechce sa mi takto ani žiť...a potrebujem žiť pre môjho synčeka...pomôžte mi prosím..Modlím sa každý deň ale asi to neviem keď to akosi nefunguje...kde robím chybu...nemám už síl....  

 7. Neviem či nás niekto preklial.
  Dobrý deň p. Laura podnikám už 5 ty rok a obchod stále nejde ja už neviem či nás niekto preklial s manželkou sme nešťastní. Máme 3 deti dom na úver, ďalšie pôžičky na podnikanie, už sme v koncoch. Máme ukončiť podnikanie? Môžete poradiť?
  Ďakujem pekne s úctou ... s rodinou.

 8. Už nevládzem bojovať so životom.
  Pane Bože prosím Ťa pomôž mi cez pani Lauru, už nevládzem bojovať so životom. Ukáž mi smer akým sa mám vybrať. Zastavila som sa v slepej uličke. Neviem či mám opustiť partnera, či budem vedieť bojovať s mojimi malými láskami sama. Ľúbim mojich synov a chcem pre nich to najlepšie. Prosím Ťa a pomôž môjmu malému synovi aby nebol agresívny. Pane Bože chcem zmeniť svoj život, aby moje deti už viac netrpeli. Pomôž a veľmi pekne Ti ďakujem za Tvoju pomoc a ďakujem za pani Lauru.

 9. Mám 6 rokov bolestivé afty po celých ústach.
  Dobrý deň pani Laura... chcela by som sa Vás opýtať či by ste mi vedela pomôcť s mojim dlhoročným problémom "mám už asi 6 rokov bolestivé afty po celých ústach" vyskúšala som už naozaj všetko cez klasickú medicínu, homeopatiká, lieky zo zahraničia a nič nepomáha. Som už zúfalá, asi by som už dala všetko za to aby to prestalo, niekedy už naozaj nemám ani chuť žiť. Prosím Vás o pomoc ak je to možné. S pozdravom.

 10. Mama má bolesti zo stresu, nemôže dvíhať ťažké veci.
  Moja mama mala rakovinu v 2014. Mala operáciu vaječníkov, maternice. Vyliečila sa. Mala dobré výsledky jeden rok. Zdravo sa stravuje. Chodila občas na vyšetrenia krvi. Otec ochorel. Mal operáciu tento mesiac. Má sa dobre. Mama má bolesti zo stresu, nemôže dvíhať ťažké veci. Z toho má mierne bolesti, krvácanie. Bojí sa aby nemala rakovinu. Mohli by ste poslať jej energiu, vyčistenie čakier, aby sa jej to zlepšilo? Na meno......
  Ďakujem pekne.

 11. Môjmu synovi diagnostikovali rakovinu.
  Dobrý deň pani Laura,
  písala som Vám už včera. Potom som si prečítala, že k Vám sa treba objednať. Pozerala som aj Vaše video, v ktorom hovoríte, že Vám stačí meno a odkiaľ ten človek je. Obraciam sa na Vás a na Boha s veľkou prosbou, keďže viem, že môj chorý syn by ťažko zvládol cestu k Vám. Preto Vám opäť píšem a prosím o Vašu pomoc cez Boha.
  Môj syn sa volá ... Od 09/2013 mu lekári diagnostikovali rakovinu. Choroba sa vrátila 1. krát po 7 mesiacoch od liečby(chemo) a teraz opäť po 3 mesiacoch od ďalšej chemo. Momentálne sme doma na liekoch, ktoré testujú a my sme si ich zvolili, radšej ako chemo. Prosím, pomôžte nám. Som ochotná sa Vám revanšovať aj za Vami osobne prísť. Ďakujem.

 12. Mám strašné depresie a túžbu zabiť sa.
  Vážená pani Laura.
  Na internete som našla Vašu stránku. Volám sa ... a momentálne som v Berlíne. Píšem Vám, lebo som na konci so silami psychickými a fyzickými a často sa mi zdá, že som možno posadnutá zlým duchom. Som veľmi agresívna a včera som veľmi vyletela na môjho priateľa s ktorým žijem a chceli sme sa vziať. Som strašne nešťastná a zúfalá odkedy sme spolu. Ale v podstate celý môj život. V detstve ma šikanovali, neprijímali nikde v žiadnom kolektíve. Nemám absolútne žiadne sebavedomie a nemôžem si ani nájsť prácu. Bola som na Slovensku dva roky nezamestnaná, kým mi nezistili nádor v hlave. Chcela som ísť do Nemecka s priateľom, no ten nádor to zastavil. Chcem sa spýtať, je nejaká šanca, žeby sme spolu my dvaja mohli byť, alebo je úplne koniec? Totiž ja sama mávam k nemu dosť nenávistné pocity, až sa desím samej seba, nikdy som takáto nebola, hoci ma prenasleduje nešťastie celý život. Mám strašné depresie a túžbu zabiť sa. Ja už vážne nevládzem a včera sa priateľ rozplakal, že on nevládze. Som zlý človek? Alebo som posadnutá? Mám aj miliardu zdravotných problémov. Bola som na biodiagnostike, tam mi zistili pohlavne prenosné parazity. Tak som sa dala testovať aj laboratórne. Síce len na jeden, no vyšiel negatívne. Neviem komu a čomu mám veriť. Neviem či je na svete zúfalejšia bytosť než ja. Mám neustále rezanie, pálenie a svrbenie v intímnej oblasti a v močovom mechúre, strašné problémy s vyprázdňovaním, hemeroidmi, akné, fľaky po tvári, zapálené vyrážky po tele, problémy s ochlpením po celom tele, ukrutne bolestivé záchvaty počas menštruácie, migrény, bolesti v ramenách a kolenách, no najhoršie sú tie depresie. Som veriaca, ale veľakrát som sa sklamala vo viere, ale v Boha verím, snažím sa no padám, veď aj preto som chcela nájsť terapiu, ktorá je v súlade s Ním. Nechcem nič magické ani démonické. Ale ja si proste sama neviem rady. Som akoby v tmavom čiernom tuneli, ktorý ma dusí a nemá konca. A spolu so mnou trpia aj moji rodičia aj priateľ. Chcela by som vedieť, či je moje utrpenie karmické, či je to Božia vôľa, ale nechce sa mi veriť, že niekto má takto strašne trpieť ako trpím ja. Ľudia mi celý život ubližujú a ja som na všetko precitlivená, všetko vnímam ako útok, už naozaj nevládzem. Prosím pomôžte mi. Mám zlé vzťahy s ľuďmi, so všetkými som sa prestala rozprávať, lebo som na nich bola neskutočne naštvaná. Štvalo ma, že ma ignorujú, moja sestra ma nenávidí, cítim z nej zlo. Prosím pomôžte mi, som naozaj tak zlý človek? Ja som takáto posledné tri roky. Ako som sa dala dokopy s priateľom.....
  Ďakujem za Vašu odpoveď. Nech Vás Boh žehná.

 13. Život ktorý mám, nie je rozprávka.
  Pani Laura.
  Život ktorý mám, nie je rozprávka. Vyrastala som v rozvrátenej rodine. Rodičia sa mi rozviedli keď som mala 8 rokov. Žila som s matkou a s mladšou sestrou. Mama začala po nejakej dobe piť a ešte horšie, nosiť si domov chlapov. My dve, moja sestra a ja sme sa na to museli pozerať. Odišla som k starkej bývať, keď som mala 15. rokov, moja sestra bývala s mamou. Vydala som sa veľmi mladá. Čakala som chlapčeka. Ale nedočkala som sa, Boh si ho zobral k sebe. Potom sa nám narodila prvá dcéra. Moja matka týrala moju sestru, zobrali sme si ju k nám. Zrazu sa našiel na výchovu aj náš otec. Nezvládol ju. Dal ju do polepšovne. Narodila sa nám druhá dcéra. Život nám plynul, my sme naše deti vychovali úplne sami. Dnes sú z nich dospelé. Asi pred rokom som sa dozvedela, že moja matka zamrzla vonku a prišla o prsty na obidvoch rukách. Amputovali jej ich a včera som dostala telefonát, že ju našli mŕtvu. Nech jej Boh odpustí aj mne, ak som urobila niečo v živote zle. Nemôžem ísť na ten pohreb. Pani Laura, prosím Vás o silu prekonať toto všetko v živote.

 14. Pracovať sa mu moc nechce, pije a tvrdí že už nedroguje.
  Dobrý deň, našla som Vašu stránku na internete a dúfame už len vo Vašu pomoc. Moja sestra má vnuka, ktorého rodičia vyhodili keď mal 17 r., pretože kradol, drogoval.... Moja sestra ho prichýlila a snažila sa ho prevychovať. Chodila s ním k psychológovi, strážila ho a dala mu veľa lásky, ale márne. Je to už 5 rokov, horko ťažko ukončil trojročnú školu, ale chýbajú mu záverečné skúšky, pracovať sa mu moc nechce, pije a tvrdí že už nedroguje. Moja sestra je už na konci svojich síl a s mladým to vyzerá naozaj veľmi zle. Preto sa pýtam je možné pomôcť tomuto mladému človeku??? Zároveň by sa tým pomohlo celej našej rodine. Veľmi pekne Vás prosíme o pomoc. Snažím sa dovolať Vášmu manželovi, aby sme si dohodli stretnutie..... ďakujeme za ochotu!

 15. Prečo nie som šťastná vo svojom manželstve?
  Dobrý deň. Chcela by som poznať Božiu odpoveď na moju otázku, prečo sa v poslednej dobe cítim strašne, prečo sa nenávidím, prečo sa trápim a prečo nie som šťastná vo svojom manželstve? Svojho manžela milujem, ale trápim sa. Nemáme dieťatko a ja po ňom veľmi túžim. Je to ten najväčší dar od Boha. Ja verím v Boha aj sa modlím nie každý deň, ale modlím sa. Tak prečo som nešťastná a zlá na ľudí okolo seba? Som taký zlý človek, že si nezaslúžim šťastie? Ďakujem Pánu Bohu za odpoveď.

 16. Som od malička nedoslýchavá.
  Pani Laurika, moje ušká sú neuzdraviteľné...som od malička nedoslýchavá, nosím aparáty na ušiach, nedá sa mi operovať ani nič s tým robiť, bubienok a slimák v uchu mám deravý, kladivko mi nedosadá na slimáka a tým pádom nedoslýcham, hrozne znášam aj Tinituss, aparáty mám na ušiach celé dni a je tam v nich mikrofón, hlava a mozog sú vyčerpané námahou počutia. Mám aj sestru najmladšiu, tiež má strojčeky ale už tinituss jej ochabil sluch nepočuje už nič. Býva blízko Vás. Dakedy by sme Vás aj prišli pozrieť, zavoláme Vám aby sme sa spoznali, aby ste ma videli aj sestru. Bližšie uvediem takto: Môj otec čo mal otca mal dve hluchonemé sestry a my sme to zdedili po nich. Nevedeli sme o tom, až ked sme sa narodili. Je to karma? Máme to viesť týmto životom? Ja som síce s tým už vyrovnaná, ale v duši cítim, že ešte nie je niečo v poriadku. Snažili sme sa vychodiť školy. Ja som bola medzi normálnymi žiakmi študentmi, pomáhali mi, radili, všetko možné. Manžel je počujúci, syn tiež, aj sestra má počujúceho manžela čomu sa veľmi teším, lebo inak by to bolo asi horšie. Rodičia počujú, aj mužoví aj moji, aj môj syn a aj moja najstaršia sestra, tá má zase geneticky ťažkú bioptriu z matkinej strany a my s najmladšou sestrou po ockovej. Škoda že to máme takto aj keď sme v živote dosť nadané, aktívne, zvedavé a vieme pekne rozprávať, písať, čítať. Všetko čo moja maminka do toho vložila, všetko to úsilie. Ja som to Laurika cítila takto, aby som Vám to napísala. Stiahla som si aj vašu modlitbu pre slabnúce ucho, tak ma to ako tak trošku podporí, ale asi nebude možné, aby som sa uzdravila úplne. Som veľmi rada, že Vám môžem napísať, pekný deň Vám želám aj vašemu manželíkovi a odýchnite si od všetkej práce pre nás. Veď robíte viac než dosť a ľudia sú odporní podaktorí. Je ich viac a ubližujú nevinným, ja to dobre poznám, krásny požehnaný piatok želám s pozdravom.

 17. Už neviem ako ďalej, verím v Boha a vo Svätých ...
  Dobrý deň prajem ..
  Máte krásnu stránku, zablúdila som sem skôr už zo zúfalstva ..
  Už neviem ako ďalej, verím v Boha a vo Svätých ... Celý život sa snažím robiť dobro, samozrejme aj ja som urobila zlé rozhodnutia a preto teraz pykám a už nevládzem, kvôli mne trpí celá moja rodina.. Neviem ako dostať do svojho života peniaze, modlím sa, prosím a ďakujem za všetko.
  Ďakujem.

 18. Existujú ľudia, ktorí neprajú šťastiu druhých?
  Dobrý deň.....ani neviem ako poriadne sformulovať to, čo chcem vlastne povedať......chcem sa spýtať, či je možné že existujú ľudia, ktorí vám veľmi neprajú šťastiu. Či to môže mať vplyv na človeka.....mám priateľa s ktorým žijem 2 roky....prežili sme toho spolu veľa, aj toho zlého ale vždy sa to nejako vyriešilo....ale niekedy mám taký strašne zlý pocit akoby bolo proste niečo v našej blízkosti, že nám to proste bráni byť šťastnými a vždy sa niečo zlé stane....hoci viem že môj priateľ je úžasný človek s veľkým srdcom, hoci to mnohí ľudia nevidia alebo nechcú vidieť....som si istá, že je to človek s ktorým chcem prežiť zbytok života....Len niekedy mám pocit, že niektorí ľudia mi niekedy podsúvajú schválne názory, z ktorých mám nervy a potom aj pochybnosti o samej sebe. Priateľ má dom, auto....a ľudia to tak nafukujú akoby to bol rozprávkový princ a ja dáka zlatokopka...a mňa to hrozne trápi.. a aj priateľ je z toho nešťastný....ja fakt neviem akoby som to mohla ľuďom vysvetliť, že ja si na seba viem zarobiť a s nikým nie som pre peniaze....vždy sa mi páčilo byt samostatnou,,,,,mne to už príde že to robí niekto zámerne, aby mi podsúval takéto klebety, aby som sa preto potom trápila a potom z tej nervozity bývam nepríjemná aj na priateľa.......fakt neviem ale verím, že je v tom niečo viac. Proste akoby nám strašne niekto neprial nič dobré....Môj priateľ veľa krát žartujúc povie, že on je asi prekliaty,,,,,ale ja tomu pomaly začínam veriť, že to je možné.

 19. Nedodržala som liečebnú kúru od Pána Boha.
  Milá pani Laura, píšem Vám, lebo som ukončila kúru od Pána Boha. Bola som v lete za Vami s tým, že mám problémy s pravým okom a otázkou, či je tam súvislosť s reumou. Dostala som odpoveď, že mám krvný zápal. Bála som sa najviac koreninového nápoja, ale nakoniec som nezvládla cesnak a tymiánový čaj. Jednoducho som to nedokázala zjesť a vypiť v takom množstve. Pán Boh mi aj tak pomohol. Prestalo mi tak často búšiť srdce, zmizla mi hrčka na prsníku, striedavé bolesti do hlavy mi celkom zmizli. A to sú veci, o ktorých som Vám ani nehovorila. Očiari mi vraveli, že oko sa konečne ustálilo - skľudnilo. Ďakujem za to Pánu Bohu a zároveň prosím o odpustenie, že som nedokázala celkom dodržať moju receptúru, ja viem, že si za to môžem sama. Viete, propolis som si robila sama, aj žihľavu na 3 mesiace som si sama zbierala. Ja neviem, či som všetko robila dobre, ale cítim na sebe zlepšenie. Pán Vlado mi povedal, že všetko sa naraz liečiť nedá, ani som to neočakávala, ale mám pocit, že moja liečba je nedokončená, pretože som si vedomá, že som veľakrát dávky najmä cesnaku a tymiánu nedodržala. A na posledných 6 dní som nemala ani dosť žihľavy. Chcela som sa Vás spýtať, či si môžem tú kúru zopakovať, alebo či môžem poprosiť Pána Boha o liečbu na depresiu, vysoký cholesterol a reumu. Oko je ustálené, ale nevidím tak ako predtým. Aj to som rada, pretože posledných 5 rokov som ho mala často zapálené a aj keď nevidím dobre, aspoň tam zápal nie je. Možno mi ho zbabrali lekári pri operácii a už nikdy tak dobre neuvidím, ale aj tak som rada, že je kľudné, aj keď ma niekedy bolí hlava, keď mi ťahá na škúlenie.
  Ja som cítila silu ozdravnej kúry a mám pocit, že žiaden iný liek nemohol ovplyvniť silu Božej receptúry. Veľmi ľutujem, že som ju nezvládla, ako by som chcela.
  Ďalšia vec, ktorá ma trápi je depresia. Snažím sa nepripúšťať si ju, ale keď ma nič neteší, neviem sa smiať s kolegyňami, som skôr samotárka.

 20. Sme veľmi blízko k rozvodu.
  Prajem pekný deň!
  Manželka odo mňa odišla už pred 5 mesiacmi aj s našou dcérou k svojej mame. Asi pred dvoma rokmi sme mali dosť ostrý konflikt s jej mamou a od vtedy začínali byť u nás hádky, výčitky, výbuchy hnevu pomaly na každodennom poriadku... Manželka chcela silou mocou to, aby som sa svokre ospravedlnil a uznal si, že jej mama je "dokonalá" a celý podiel viny na uvedenom konflikte mám len ja... cítim krivdu a nespravodlivosť a akékoľvek ospravedlňovanie z mojej strany by som videl len ako nejaký falošný a neúprimný akt z mojej strany... Pritom stačilo mi ozaj len minimálne pochopenie od manželky a aby si uznala, že jednostranné to nebolo a keby nebol dôvod, nebol by ani taký výsledok.... Myslím, že už sme veľmi blízko k rozvodu a sme spolu ešte manželia už len kvôli tomu, že nechceme ublížiť dcére a obrať ju o detstvo v úplnej rodine.... napáda Vás nejaké rozumné riešenie v takej situácii??? Ďakujem.

 21. Myslím si, že ja som asi začarovaná, prekliata.
  Dobrý deň, vaša stránka ma veľmi zaujala ....neviem či mi viete iba tak povedať z fotky, ale myslím si, že ja som asi začarovaná, prekliata. Už dlhé roky som sama, neviem si nájsť lásku, manžela, chcela by som si už aj založiť rodinu, ale samozrejme s dobrým mužom. Mrzí ma to už...lepia sa na mňa starí muži, čo mi príde strašné. Stále žijem v tom istom stereotype, od rána som v práci, prídem domov, idem spať, vstanem, dám si kávu, pozriem nejaké seriály a idem spať, lebo ráno opäť to isté. Mne sa už nechce chodiť von, akoby ma nebavil život, ani mojim rodičom sa to nepáči, že som taká a pritom som taká nebola. Nakoniec mi začalo byť zle, všetky výsledky ok.. Vraj trpím na úzkostnú-sociálnu depresiu..Bez liekov nemôžem odísť z domu. Už ich beriem asi 3roky, ale nemám pocit aby mi pomáhali..kolega v práci mi neustále strpčuje život, robí podrazy. Neviem či by ste mi vedeli pomôcť ak vám zašlem fotku, či je na mne nejaké prekliatie, alebo je to proste osud....Ďakujem, prajem veľa úspechov.

 22. Mám ťažko chorého ocka.
  Dobrý deň pani Laura. Nepodarilo sa mi zaregistrovať a tak by som Vás chcela touto formou poprosiť o radu od nášho Pána Boha. Mám ťažko chorého ocka, má rakovinu jazyka postihujúcu viaceré oblasti, metastázy sú už vraj aj v hrtane a lymfatických uzlinách. Je po dvoch operáciách jazyka a lymf.uzlinách, po rádioterapii, chemoterapii a momentálne berie paliatívnu chemoterapiu, nádor neustále bujnie a oco má stále bolesti. Chcela by som sa opýtať nášho Pána či máme ešte nejakú nádej alebo je to už koniec ako hovoria doktori. Ocko má len 58 rokov. Je tam nejaké prekliatie, som veriaca a neustále sa modlím. Za všetko Ti Pane ďakujem aj Vám pani Laura. S pozdravom.

 23. Mám zdravotné problémy, ktoré pochádzajú asi zo stresu.
  Prajem pekný deň.
  Dopočula som sa o Vás od človeka, ktorého dobre nepoznám ale vyhľadal Vašu pomoc a ktorému ste pomohla.
  Veľmi rada by som Vás navštívila aj s mojou sestrou.
  Potrebovala by som poradiť, pretože sa u mňa vyskytli zdravotné problémy, ktoré zrejme pochádzajú so stresu. Mám problém nájsť pokoj a kľud v duši a preto potrebujem radu. Budem rada za akúkoľvek odpoveď.
  S pozdravom a prianím pekného dňa

 24. Mám chronický zápal nosných dutín.
  Dobrý deň pani Laura,
  objavila som Vašu stránku na internete, čo ma veľmi  potešilo lebo som o Vás počula samé dobré veci. Veľmi rada by som Vás  aj osobne navštívila, lebo mám zdravotné problémy. Mám chronický zápal nosných dutín a strašné bolesti, bolí ma polovica tváre. Navštíviť lekárov už nemám v úmysle, lebo pred trom týždňami som užilia štyri dávky antibiotík a úľava neprichádza. Tieto ťažkosti mám už niekoľko rokov, približne tridsať.
  Volala som aj  na Vaše mobilné číslo, len sa ozvala odkazová služba.
  Ďakujem za Vás čas.
  S pozdravom

 25. Dnes som dokonca v sne počul, ako by na mňa niekto dýchol.
  Zdravím, chcel by som sa opýtať, už od detstva som mával nočné mory, že ma niečo ťahá na povalu a ja sa nemôžem ubrániť. Raz som mal sen ako idem na povalu a vyskočila na mňa hrôzostrašná osoba. Mával som pocit, že v dome v ktorom bývam aj s rodinou a starými rodičmi je niečo zlé, ale nie som si istý. Poslednú dobu sa prebúdzam okolo 3-4 hodiny rannej, dnes som dokonca v sne počul, ako by na mňa niekto dýchol a potom som cítil pocit mravencov a stuhnutia v celom tele a ešte minule sa mi tiež zdal sen, kde som mal pocit, že je niečo za mnou a potom som sa napol, prebral no nemohol som sa odlepiť od postele. Viete mi nejako poradiť? 

 26. Atopický ekzém.
  Dobrý deň pani Laura,
  na stránke pre mamičky som našla váš kontakt. Obraciam sa na vás s prosbou o pomoc, moja 9 mesačná dcérka má po telíčku atopický ekzém. Určite si vravíte, veď to nie je nič vážne, veď v dnešnej dobe má každý druhý človek nejakú alergiu ...snažím sa svojej dcérke pomôcť...žijeme v zahraničí, kde chodím po lekároch, ale už strácam trpezlivosť a hlavne dôveru ....a to ich skúšanie na mojom dieťati ma len rozčuľuje ....skúšame to s kozím mliekom, nastalo nejaké zlepšenie, ale stále sa nám to vracia ....chcem vás poprosiť o nejakú radu ..alebo čo máme zmeniť ...Ďakujem s pozdravom.

 27. Rodič dávno mŕtvy je v mojej duševnej blízkosti neustále.
  Prajem pekný deň.
  Priznám sa, že sám neverím s čím sa na Vás musím obrátiť, ale je to proste fakt, ktorému stojím zoči voči, dosť neuveriteľný a musím ho riešiť.
  Na štedrý deň nám zomrela mama.  Zomrela po štedrovečernej večeri na infarkt srdcového svalu.
  Bolo to strašne rýchle. Po pár sekundách nebola medzi nami.
  Bol to strašný deň na ktorý nezabudnem. Hrozne mi chýba. Býval som spoločne s ňou v byte. Bol som jej opatrovateľ, staral som sa o ňu, nakoľko trpela dosť nepríjemným a závažným ochorením - blefarospazmom očných viečok.
  Ešte za jej života sme sa spolu dohodli, že ak druhý svet existuje príde mi to nejako dať na vedomie.  Bol to samozrejme žart a ja som by som ani vo sne nečakal, že sa tak nielen že stane ale ostane tu pri mne.
  Je to fakt, ktorý musím brať ako holú Božiu pravdu. Po niekoľkých dňoch som začal registrovať na rukách a tvári nejaký zvláštny chladivý závan, postupne nabral na sile a kdekoľvek idem sa ma ten chlad drží alebo sa na čas počas dňa stratí a potom sa znovu objaví. Niekedy prechádza celým mojím telom, je jedno či teraz sedím pri počítači alebo pozerám TV, dokonca sa so mnou aj premiestňuje kde idem mimo byt. Je to neskutočné, je to k neuvereniu ale je to pravda!
  Tento jav sa samozrejme akoby pohyboval ale stále len v okolí mňa, chladí mi to hrozne ruky a trochu cítim zápach /jemný/ po spálenine...
  Vravím, neverím tomu, že musím hľadať nejakú pomoc ale 100%-nú.
  Ja som si predbežne objednal šalviové tyčinky - š. bielej a skúsim to vyčistiť v celom byte...
  Pred tým však počkám čo mi odpíšete.
  S pozdravom

 28. Moje trojmesačné bábo sa dusí hlienmi.
  Dobrý deň pani Laura. Zatiaľ ste mi vždy veľmi dobre poradila, preto sa obraciam na Vás a samozrejme Pána Boha, keďže s vami hovorí. Predtým som bola tehotná nemohla som ku vám prísť, síce napriek modleniu pôrod bol veľmi ťažký ale teraz moje bábätko má tri mesiace, už sme chceli ísť na Slovensko ale ochorelo. Už týždeň má soplíky ale také, že nevie dýchať napriek tomu že odsávame. Dávala som materské mliečko do nositeľa aj morskú vodu, ale dáko sa to nemení. Stále sa dusí hlienami, neviem ako by som mu mohla ešte pomôcť. Sme už vyčerpaní, nevyspatí, nejak nič nepomáha. Doktorka mu okrem morskej soli v spreji nič nedala. Neviem teda čo by ešte pomohlo, či tá infačervená lampa ktorú ste mi odporúčali počas choroby môže byt použitá aj pre trojmesačné bábo? A ešte jednu otázku mám na Pán Božka a to ohľadom očkovania. Tu v Rakúsku je nepovinné a sú rôzne názory na to. Neviem či ho dať očkovať či nie, mám z toho strach. Ďakujem veľmi pekne a budem sa tešiť na vašu odpoveď, prajem príjemný deň.

 29. Rozišiel sa so mnou priateľ po 2 a pol roku.
  Dobrý deň, rozišiel sa so mnou priateľ po 2 a pol roku. V poslednom čase sme sa hádali kvôli zbytočnostiam a ani jeden sme si neuvedomovali ako si kazíme vzťah. Už to bolo veľa na oboch to uznávam. Ja som to chcela ešte zachrániť ale on už nie. Týždeň po rozchode sme si stále písali každý deň, aj on mi sám od seba napísal a sam mi písal ako sa má a ako sa mu darí. Po týždni som si povedala dosť, pretože on si to takto neuvedomí, pretože aj je sám ako chcel a aj vie čo robím a kde som. Rozišli sme sa piatok a písali sme si do budúcej soboty každý deň. V sobotu večer som povedala dosť od vtedy som mu neodpísala a on mi písal každý deň, no nereagovala som. Až v utorok mi napísal aj sms na ktorú som mu musela odpísať, pretože potreboval niečo vedieť ohľadom mojej mamky. Odpísala som mu aj on mne, že ďakuje tak som mu napísala, či sa chce prísť cez víkend porozprávať, povedal že nevie a písal mi potom, že jemu je takto lepšie. Že má čas robiť čo chce a že nemá zbytočné nervy, ale že on nič nezahadzuje a ak máme byť spolu tak budeme, ale že teraz nech si každý ide svojou cestou a možno sa naše cesty spoja. Tak som mu napísala, že mu pošlem na facebook správu, ktorú som mu chcela povedať a že už ho nechám tak a on mi odpísal, že už odrazu môže prísť ak chcem, ale že nemám si od toho sľubovať nič. Tak som mu odpísala nech kašle nato, že potom mu dám vedieť kedy mu pošlem všetky veci po mojej mamke. Tak odpísal o čo mi ide, už som mu ani neodpísala nato. Potom na facebook som mu napísala dlhú správu, v ktorej bolo všetko čo si myslím a ako by som chcela aby náš vzťah vyzeral. On mi na to odpísal, že ako veľmi krásne napísané, že som úžasná žena, že takých je už veľmi málo, že možno sa naše cesty spoja ale on už neverí v nás po tých hádkach. Už som mu na to ani neodpísala. Od utorka sme si nepísali, nevolali, nič, vôbec nie sme v kontakte. Cítim ako ma až bolí srdce. Až teraz som si uvedomila ako ho veľmi milujem a ako bez neho nedokážem byť a ako veľmi by som si vážila každú spoločnú chvíľku a že nechcem žiadneho iného chlapa, lebo ani jeden mi ho nenahradí. Každý večer plačem, nechutí mi jesť a nedokážem ani sa poriadne vyspať. A trápi ma od včera jedna vec - jeho kamarát má bar do ktorého stále chodí jedna baba ktorú ma v priateľoch, ale iba od kedy nie sme spolu. Veľmi sa bojím, že on teraz začne tiež chodiť do baru a bude s ňou, nedokážem si predstaviť aby mal inú, asi by som to od žiaľu nezvládla a zbláznila sa. Vážne neviem ako ďalej, som zúfalá. Prosím pomôžte mi.

 30. Pár rokov dozadu mi jedna veštica povedala, že som prekliata...
  Dobrý deň pani Laura! Túto stránku som našla náhodou, pri mojom pátraní...Neviem, či mi môžete pomôcť aj takto, ale skúsim, možno poradíte...Máme synčeka, v lete bude mať 2 roky. Odmalička sú s ním problémy. Najskôr večerné plakanie-pravdepodobne koliky...To časom prešlo. Potom začalo obdobie, že zaspinkal, no do hodiny sa z ničoho nič zobudil s hrozným plačom, akoby sa mu niečo zlé snívalo a bolo problém ho utíšiť...Na to sme si tiež zvykli a nič som si z toho nerobila. No a keď prešlo toto obdobie, začal sa budiť každú noc okolo polnoci. Niekedy so srdcervúcim plačom, niekedy chce ísť ku mne a manželovi do postele a niekedy sa až trasie a nevieme ho utíšiť...Až ma zamrazí, keď pozriem na hodiny. Jednoducho si už myslím, že to nie je normálne, či ho niečo straší, alebo čo...Pár rokov dozadu mi jedna veštica povedala, že som prekliata...Skúsite poradiť, prosím? V každom prípade, Ďakujem za Váš čas! S pozdravom.

 31. Jako malá holčička hodně jsem omdlévala v kostele.
  Dobré odpoledne Paní Lauro, jsem asi prokletá, jsem často nemocná angínou bolesti v krku.
  Nejvíce na Velikonoce mně napadají i zlé bytosti, nejsou to jenom lidé, ale ovládám se, abych nikomu neublížila i když jako malá holčička hodně ubližovala.
  Rodiče mně bili a křičeli na mne a nevěděla jsem proto, co je dobro a zlo. Chodila jsem do kostela a jako malá holčička hodně jsem omdlévala v kostele.
  Jako věřící katolička věřím, že Pán Bůh je jeden. Dneska se mi zatmělo před očima a spadla, ze žebříku, chvála našemu nebeskému Otci, že se nic nestalo. Akorát chvíli mi bolela noha. S pozdravem krásného dne přeje s láskou Boží, ... Pán Bůh je všemohoucí a vševědoucí, největší ten vidí a slyší všechno, jemu patří největší chvála.

 32. Dlhá menštruácia, úzkosť, strach, obličk.kamene a chronický zápal obličiek.
  Drahá pani Laura, opýtaj sa nášho Boha, prečo mám tieto zdravotné problémy, prosím ho tam v nebíčku a verím že ma uzdraví, choroby som napísala do predmetu, ďalej prečo sa nám v našom dome nedarí, ani deti nepočúvajú, dcéra s manželom majú krízu, prečo nevedia pekne žiť, syna každý mesiac bolí hrdlo, dcéra má choroby, veľa priberá, syn je lajdák aj ďalší, jak poblúdené ovce nič sa nedarí prosím, manžel keď má pred výhrou jeden zápas mu utečie stále, ja mám pocit že neprežívam každý deň, len príde ráno v dome ten istý kolobeh, večer a zas to isté, mám pocit že všetci sme jak bludné ovce, že náš dom je dajaký prekliaty alebo čo, pomôžte nám nech sme zdraví a šťastní, všetko to porúčam do Božích rúk, napíš nám drahá LAURA.

 33. Snažíme o dieťa, ale ešte sa to nepodarilo.
  Dobrý deň, náš problém spočíva v tom, že už 2 roky a 3 mesiace sa snažíme o dieťa, ale ešte sa to nepodarilo. Obaja máme nejaké zdravotné problémy, ale väčší je u partnera a lekári tvrdia, že prirodzené tehotenstvo nemá veľkú šancu. Myslíte, že máme nejakú nádej? Niekedy nás chytá obrovský smútok a túžba po bábätku rastie.

 34. Zázraky sa dejú a ja verím Bohu.
  Dobrý večer pani Laura, ani neviem ako mám začať písať. O vás som sa dozvedela, že mi písala pani o vás a potom aj jeden pán po tom, čo videli v relácii reflex smutný osud môjho synčeka, ktorý trpí nevyliečiteľnou chorobou a rozhodli sa mi napísať, aby som skúsila vás. Zázraky sa dejú a ja verím Bohu a zato som neváhala a píšem vám. Môj synček trpí svalovou atrofiou typ 1, dodnes na to neexistuje liek. Lekári mi povedali, nech rátam so všetkým aj s tým najhorším. Volá sa ..., bude mať dva roky a chcem sa vás opýtať, či sa dá s takýmito maličkými deťmi navštíviť vás. Ďakujem.

 35. Môj syn užíval drogy.
  Prosím o pomoc pre môjho syna. Dlhšiu dobu žil v Anglicku a užíval marihuanu aj iné látky, ale neviem presne aké. V septembri minulého roku sme ho dostali domov, niekoľko týždňov strávil na psychiatrii. Teraz je doma, ale chce sa vrátiť do Anglicka. Bojím sa oňho, on si ale nechce priznať že je chorý. Pribral skoro 30 kíl a veľa spí. Neviem ako mu pomôcť a ja sama som už psychicky na tom veľmi zle. Za radu veľmi pekne ďakujem.

 36. Vnútorná rovnováha.
  Pozdravujem, Laura... som po operácii brucha - málo mobilná, bez kontaktu milovanej osoby, stratila som prácu a snažím sa dostať z celej situácie...jej pôvod je pred dvomi rokmi, keď som sa ako vydatá žena zamilovala do ženatého muža... v snahe zachovať naše rodiny sme boli v odmlke 7 mesiacov, nevydržali sme to...ľúbime sa stále, sme v odmlke opäť a nevieme, čo sa deje... žijeme s bôľom v srdci, aby sme neranili srdcia našich blízkych... ja som v zúfalstve urobila pár chýb a pretelefonovala na audiolinkách kopec peňazí..hľadala som pomoc, lebo som už nechcela žiť a prosila Pána... dnes som odsudzovaná okolím kvôli telefonátom, ale nikto nevie, prečo duša bolí... tápem, neviem, ako ďalej, nechcem už podporovať podvodníkov..potrebujem ozajstnú Božiu pomoc... mám pracovnú ponuku a chcem odštartovať kariéru v BA po tom, ako sa uzdravím... stále cítim silu lásky, aj keď sme bez kontaktu... čo mám urobiť? Čo Pán odo mňa chce? Odovzdávam sa do rúk Nášho Pána a Vašich rúk... S pokorou a prosbou o pomoc.

 37. Myslím si, že moja dcéra má zlého ducha v sebe.
  Dobrý deň, prosila by som Vás keby ste mi pomohla ohľadom mojej dcéry. Chcela by som od Vás či by sa jej nedalo nejako pomôcť ohľadom jej povahy, je veľmi výbušná, nervózna, hocikedy ujde z domu a bez policajného zásahu sa to neobíde a čo najviac ma trápi že veľmi klame, miestami mám pocit že sa do nej prevtelil jej otec, ktorý bol taký istý ako ona. Bola som s ňou na rôznych vyšetreniach, CT na mozog a neviem aké, ale všetko na hlavu a všetci mi povedali že ma citovo vydiera, neni ona zlá len chytí také nervy čo sa nevie ovládať. Potom vzápätí ju to prejde a ospravedlní sa.. Veľmi túži po dieťati, neviem či to z toho nevyplýva, od dospievania túžila po deťoch, teraz má partnera a dieťatko sa im nedarí. Myslím si, že má zlého ducha v sebe, inak si to vysvetliť neviem.
  Prosila by som Vás, či by sa jej nedalo pomôcť, poprosila by som Vás o radu, ak je to možné. Alebo v prípade objednania by som mohla prísť na Váš termín aj s ňou. Ďakujem Vám veľmi pekne a prajem vám príjemný deň. S pozdravom.

 38. Dieťa.
  Dobry den pani Laura mam jeden problem s priatelom sa uz skoro rok snazime o dieta a nedari sa nam mam uz 41 rokov a priatel ma 35 rokov v poslednej dobe mam problem zo zaludkom stale zapaly v ustnej dutine a neviem ci to s tym nesuvisi vedeli by ste mi s tym pomoct vopred vam dakujem.

 39. Môjmu manželovi nevedia určiť diagnózu.
  Dobrý deň,
  neviem už na koho sa mám obrátiť, skúsili sme všetko možné. Môjmu manželovi nevedia určiť diagnózu. Má poškodený nerv v nohách, nik nevie prísť na to z čoho. Neviem, či sa zaoberáte aj niečím takým. Do 18-19 rokov bol úplne zdravý nič mu nebolo proste ako blesk z jasného neba a zrazu je z 22 ročného mladého chlapa invalid.
  Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

 40. Svrbenie celého tela.
  Dobry vecer pani laura uz niekolko rokov ma trapy svrbenie celeho tela lekary povedali ze to moze suvysiet s tym ze mam viac cervenych krviniek neviem s coho a preco mam svrbenie pretrvavajuce roky cele telo mam doskrabane ale asy to nebude kozneho povodu hlavne vecer ma vsetko svrbi podakovanie budem patrit vam ak si najdete cas a najdete odpoved s pozdravom.