Boh vs. Ježiš.

28.01.2018 19:39

Boh vs. Ježiš.

miro | 21.11.2015

Dnes ma môj brat prekvapil, prišiel domov z práce kde robí na úrade. Brat sa síce nemodlí, pomoc pani Laury ešte tiež nepotreboval, je mladý, silný, zdravý. Boha ešte nenašiel a priznám že pani Laure asi tiež neverí jej post posledného Božieho proroka.
Ale toto ma prekvapilo, vraj sa dnes pohádal s jednou pani, ktorá je zamestnaná na tom istom úrade. Ona chodí do kostola, tak brat sa jej spýtal že prečo? Prečo tam vlasne chodí?
A ona že sa tam chodí modliť. Môjmu bratovi to nedalo, tak sa spýtal že ku komu sa vlasne modlí?
A ona že k Ježišovi predsa. 
Brat sa jej spýtal že Ježiš to je ten chlapík čo visí na kríži nie? A ona že áno. Tak prečo sa modlíte k nemu? Prečo sa nemodlíte k Bohu? 
A ona že to je to isté!!! Tak toto ich v tých kostoloch učia:-)
No chápete to? 
Ani môjmu bratovi ktorý sa nemodlí a nikdy na tejto stránke ani nebol a v Boha asi ani neverí, ani jemu to nešlo do hlavy a smial sa jej že nevidí rozdiel medzi človekom a Bohom. Brat si myslí, že ak už Boh existuje, tak je to Boh, ktorý stvoril celý tento svet aj s Ježišom aj jeho matkou a všetkým čo kedy žilo a dýchalo na tejto zemi, aj čo nedýchalo. Celý vesmír! To mohol stvoriť iba Boh. Nie človek.
Títo cirkevný zblúdenci ako ich ja volám si myslia že človek ktorého kedysi pribili na kríž a Boh, ktorý stvoril celý tento je jedno a to isté.
Skutočne by som chcel vedieť či tí ľudia vôbec vedia narátať do 3.

 

Komentáre:

 • Silvia | 21.11.2015

  Ahoj Miro,ja pokial som nepoznala túto Božiu stránku som sa tiež modlila k Ježišovi a Márii.Aj k Pánu Bohu.Ale my sme tak vyrastali a bolo to podľa mna normálne.Takto nás to naučili rodičia,starý rodičia a cirkev.A sama som sa nad tým nezamýšľala.Veď od malička nám bolo vštepované že Ježiš je syn Boži a Mária matka Božia a treba sa k nim modliť lebo su svätí a najbližšie k Pánu Bohu.A takto som to robila celý doterajši život.Veď nemodliť sa k Márii a Ježišovi by bol hriech.Teraz už viem že to je presne naopak,modliť sa k nim je hriech.Ale neni to vobec na výsmech lebo sami na to neprídu a už len počuť pre niektorých že sa nemaju modliť ku Ježišovi a Márii je rúhanie sa.My čo sme sa naučili veriť v jedneho Boha,cez pani Lauru,sme mali šťastie.Ale ešte sme nič nevyhrali.Lebo odteraz sa začína ťažký boj,satan bude pracovať ešte silnejšie ako predtým.A my čo vieme tieto Božie pravdy budeme tiež prísno súdeny,lebo my ich musíme roznášať medzi blúdiacich.

 • miro | 22.11.2015

  Jasné, zastávajte ich, veď oni sú chudáci modlári. Oni za to nemôžu:-) Len pre dovysvetlenie, lebo som ani nechcel reagovať, Vy to myslíte dobre a aj súhlasím s tým čo ste napísali, ale nie úplne. 
  Preto píšem, lebo keby som nenapísal, mohlo by to vyzerať že súhlasím s Vami vo všetkom. Súhlasím, všetci za to nemôžu. Pani Silvia, ja chápem že niektorí najmä starší ľudia ozaj nemali na výber
  v tých dobách, lebo vyrastali v tom, že názory ktoré im vtĺkali odmalička do hláv v škole aj v kostole a ešte aj rodičia sú pravdivé a nemali na výber, museli ich prijať za správne.
  Teraz neviem či budem mať pravdu, to nech uzná Boh, ale môj názor je, že rozhodne nebudem ľutovať ani ospravedlňovať ľudí,
  ktorí v dnešnej dobe veria že Ježiš je Boh alebo že si je s Bohom rovný. Nebudem ich ospravedlňovať z toho dôvodu, že dnes majú dostatok informácií, môžu sa sami rozhodnúť a sami si vybrať čomu alebo komu budú veriť. V dnešnej dobe ich nikto netúti k ničomu. Sami sa rozhodujú.
  O starších ľuďoch teraz nehovorím, ale tá pani ktorú som spomenul v príbehu na ktorý ste reagovala, to bola mladá žena, ktorej nikto odmalička nenútil názory. Sama sa mohla a stále môže rozhodovať bez nátlaku čomu bude veriť a štve ma jedine to, že aj keď sa môže sama rozhodnúť, aj tak
  je pre ňu sväté to, čo povie farár. Keby jej Nedeľu na omši povedal že tráva je modrá, tak na druhý deň v práci si ani len nedá vysvetliť od kolegov že tráva je zelená. Nebude chcieť ani počuť o zelenej tráve, nebude to pripúšťať, lebo je predsa modrá ako povedal farár. 
  A toto je tá vlastnosť čo ma tak štve a z toho mi je na smiech. Nechcem sa tým trápiť, tak sa tomu smejem.
  Aby ste si nemysleli, nesmejem sa so starých ľudí ktorí ozaj nemali možnosť vybrať si, ale dnešný mladí ľudia tú možnosť majú a oni poslúchajú cirkev, aj keď nemusia. Štve ma že nerozmýšľajú iba poslúchajú. To ma hnevá, že ľudia stratili akosi svoje názory, svedomie, rozhodnosť, charakter,
  osobnosť, alebo ako to nazvať, neviem. Takí ľudia sú napríklad aj výborný zamestnanci, lebo len poslúchajú a robia čo sa im povie. Takých ľudí dnes vytvára táto spoločnosť. Takých čo len poslúchajú a nerozmýšľajú. 
  Možno som mal napísať že to je globálny problém, aby to neznelo že sa navážam iba do kresťanov, aj keď oni sú ukážkový prípad nerozmýšľajúceho ľudu. Krásna vzorka! 
  Ešte som chcel niečo napísať ale zabudol som, možno si spomeniem nabudúce ak budete na mňa reagovať s niečim podobným...