ZAMYSLENIE DŇA

Ľubo | 12.01.2021

Boh sa nikdy nemýli a Laura ničím neovplyvní to čo je Bohom odkázané tej ktorej duši, lebo je to vždy pravda a je úpne zbytočné sa urážať, obhajovať a hnevať. Práve naopak, treba si vážiť každé Božie slovo prorokom prijaté, lebo má cenu zlata. Pri prijatí pre mňa nepríjemného odkazu sa snažím vždy si priznať chybu a pochopiť to, lebo nemá význam sa pred Bohom obhajovať a ani vysvetlovať p. Laure poprípade p. Vladovi svoju nevinu. Proste to neobstojí. A mal by som sa za to hnevať keď dostanem škaredý odkaz? Ako mi to v živote pomôže? Zlepší sa mi situácia? Nie. Práve naopak. Lepšie je priznať si s pokorou chybu, poďakovať sa Bohu za radu, pomoc v živote aj za nakladačku ktorá bolí aj za správne nasmerovanie ktoré sa mi nemusí páčiť, no viem že je to vźdy čistá pravda. To je cesta ako sa polepšiť v Božích očiach. Bez Božej pomoci by som bol už dávno mŕtvy a bez jeho lásky by som bol len nešťastný. Boh mi zachránil život a ja som mu navždy zaviazaný. Takže to čo mu dlhujem za život sa nedá vyčísliť. Áno, som darebák. Už mi tento titul párkrát Pán Boh udelil, ale stále keď k tomu dôjde sa nad tým riadne zamyslím a nezmierim sa s tým, keď ma takto vidí, ako si spím na vavrínoch a chcem len brať a nič za to nedávať. No takto to nefunguje. Na scénu vtedy prichádza Božia facka po ktorej sa vždy preberiem, chcem sa napraviť a získať titul krajší. Viem že mi Boh chce len dobre a nemôze sa na mňa nečinne pozerať keď zmetkujem a robím chyby. Má náramnú trpezlivosť a vie odpúšťať. Je najlepším učiteľom života a ja som jedným z jeho neposlušných žiakov, ktorého chce slušne vychovávať. Odpusť mi prosím Bože moju slabosť a sebeckosť. Veľmi sa chcem napraviť. Za všetko Ti Bože budem stále ďakovať a Tvoje rady nebudem nikdy na ľahkú váhu brať.

Pridať nový príspevok