Zaujímavý skutočný príbeh.

11.06.2017 03:39

Zaujímavý skutočný príbeh.

miro|14.05.2016
Dnes som si vypočul zaujímavý príbeh. Chcem ho sem teraz uviesť pre poučenie a výstrahu mnohým katolíkom ktorí viem že na túto stránku chodia. Schválne nebudem uvádzať mená ani príbuzenské vzťahy dotyčných v tomto príbehu, lebo by sa tu niekto mohol nájsť, keďže ide o aktuálny príbeh posledných dní.
Ide o to, že jeden pán, silneveriaci mladý muž, katolík, vekom niečo cez 40 rokov, mal v živote jednu veľkú túžbu, a to stretnúť sa a vyspovedať sa naživo pred známym slovenským arcibiskupom Sokolom. Pre mňa nepochopiľné, ale pre tohto pána to bolo priam životne dôležité a všetci v jeho blízkosti, rodina, priatelia aj spolupracovníci o tejto jeho silnej túžbe vedeli lebo o tom často hovoril ako by to bol jeho jediný životný cieľ. Akoby iné nebolo, len vyspovedať sa pred spomínaným arcibiskupom. Bolo to pre neho natoľko dôležité, až cestoval za spomínaným arcibiskupom v snahe uskutočniť túto jeho veľkú túžbu. Opakujem, tak veľmi si to prial, že vyhlasoval: "Keď sa vyspovedám pred Sokolom, tak potom môžem už aj zomrieť."
Vtedy asi nevedel že toto jeho "prianie" sa čoskoro vyplní.  Nedávno sa so Sokolom stretol a vyspovedal sa tak ako chcel. Pár dní nato zomrel nepochopiteľne na infarkt! Pritom  to bol zdravý, mladý človek, žiadne zdravotné problémy nemal. Toto je krátky skutočný príbeh ako Boh berie životy ľuďom,  keď kráčajú zlou, "cirkevnou" cestou a už niet pre takýchto ľudí nápravy zo zlého "katolíckeho" sna.

Ronald reaguje:
Veľmi poučné. Podľa môjho názoru tento človek urobil tú chybu a tá je, že jeho najväčšia túžba čo sa spovede týka mala byť spoveď priamo pred Pánom Bohom a jedine Pánu Bohu a žiadnemu človeku tu na zemi, čo by to mal byť sám pápež. Tento človek bohužiaľ si vážil viac arcibiskupa – človeka, ako samotného Pána Boha. Arcibiskupa Sokola postavil nad Boha. A preto si myslím, že keď jeho srdce tak túžilo spovedať sa arcibiskupovi a nie priamo Pánu Bohu s tým, že potom môže už aj zomrieť, tak Pán Boh jeho túžbe vyhovel a povolal ho po spovedi k človeku k sebe Bohu. Verím, že tam kde je teraz jeho duša určite pochopil svoj veľký omyl.

Milka reaguje:
Mirko teším sa že ste späť doma a môžem znova čítať Vaše pekné a výstižné príspevky. K Sokolovi a zomrelému modlárovi len toľko. Skoro všetci katolíci robia tú veľkú chybu, že uctievajú a klaňajú sa viac cirkvi a jej hodnostárom ako samotnému Pánu Bohu. Všimnite si keď je nejaký väčší cirkevný sviatok, jásajú a fanaticky plačú v Ríme na námestí keď sa im pápež zjaví na balkóne. Je to choré a veľké bohorúhačstvo. Mali by takto oslavovať Pána Boha a nie pápeža. Domnievam sa, že pre človeka ktorý dostal infarkt pár dní po spovedi pred Sokolom je trest od Boha za jeho bohorúhačstvo, že jeho túžba bola spovedať sa nie Bohu ale človeku v sutane a tá túžba bola až taká veľká, že to láskavého Pána Boha urážalo a preto ako píše Ronald mu vyhovel. Isto po ňom ostala rodina, pravdepodobne aj deti ktoré za ním smútia, ale má a dostal to čo tak preveľmi chcel.

miro reaguje:
Áno, máte pravdu, navyše on mal srdce tak zdravé ze infarkt nikto ozaj z jeho rodiny nečakal. Všetkých to prekvapilo, hocičo iné by čakali, ale nie infarkt u tak zdravého človeka.
Podla mňa Boh dômyselne nechal visieť nad smrťou otáznik pre jeho pozostalých...otáznik: Boh alebo cirkev? Sokol, alebo Boh?
No ja mám jasno.