Prečo sa spovedať farárovi, keď môžeme priamo Bohu.

28.01.2018 19:36

Prečo sa spovedať farárovi, keď môžeme priamo Bohu.

Helena|15.05.2016 
Každý zdravo premýšľajúci a veriaci človek by si mal uvedomiť,prečo sa spovedať pred človekom-farárom,ked može priamo a bez prípravy,hocikedy pocíti potrebu a cíti to vo svojom srdci,vyspovedať sa Bohu...V biblii Bohu oddaní ludia s ním komunikovali priamo a dostávali odpovede,ked boli bezradní a potrebovali pomocť,alebo aj ked niečo zle spravili,Boh im povedal,že budu za svoje skutky potrestaní,čo zaseješ to zožneš takzvaná karma.Boh neprestal s nami komunikovať,ale tým že konáme zlo,myslíme zle a cítime zlo,sa my vzdialujeme,ale on čaká trpezlivo až sa vrátime domov,do jeho náruče.A tu by sme si mali uvedomiť,ked sa spovedáme pred farárom,človekom dostanem 5 otčenašov a 5 zdravasov a idem domov,lebo farár mi odpustil,možem hrešiť veselo dalej,však sa vyspovedám zas...ale ked sa opýtam Boha,aký trest dostanem,tak to aj za svoje skutky pocítim,tam žnem čo som zasiala,Boh ti nedá pomodliť 5 otčenášov,ale dá ti pocítiť následky tvojich činov.Odpovie aj na otázky,ked si nevieš rady ako dalej,len musíš prosiť a ukáže ti,čo máš robiť,...Náboženstvo ako kresťanstvo tu predsa nebolo vždy,dovtedy sa ludia modlili doma,v prírode,komunikovali v myšlienkach...Kresťanstvo vymyslelo niečo,s cieľom manipulácie ľudí,Božia karma nenechá dlho už na seba čakať ,vidieť to aj cítiť okolo nás a kam sa budete drahí veriaci utiekať?K Bohu či k nejakému farárovi???

 • miro reaguje:
  Súhlasím s Helenou, dokonca si myslím, že kresťanstvo robí aj z dobrých ľudí zlých. Lebo tým že svoje "ovečky" klamú o tom že sú ich hriechy dávno odpustené, tak tým vlasne akoby im povedali: Robte zlo, buďte zlí, žite ako chcete, na tom nezáleží, veď ježiš to vytrpel za Vás.
  To je také hnusné klamstvo až sa čudujem ako tomu vôbec niekto môže veriť.
  Ak by to tak bolo, tak už žiadny kresťan katolík by v živote nemal žiadny problém s ničím! Mal by samých dobrých ľudí okolo seba, dobrých susedov, super svokru, dobrú a krásnu žienku, parádny dom, deti jednotkárov najslušnejších na svete, v živote by nebol chorý, mal by super prácu, vlasne ani by pracovať nemusel, veď o problém menej. Všetko by mal - život gombička, hotový raj.
  Lenže takto si nežije nikto z nás! Či už ľudia chodia do kostola alebo nie, musíte uznať, že každý človek má v živote nejake problémy, niekto menšie, niekto väčšie. Tak potom nerozumiem, nedáva to zmysel, veď katolíci by nemali mať problémy, no nie?
  Prečo majú v živote problémy keď chodia pravidelne do kostola a už majú všetky hriechy dávno zmyté a vyspovedané?
  Žeby sa niekto mýlil? Žeby predsa len cirkev nebola cesta k spáse? Ale kam potom? :-) Už Vám to dochádza? Či už na túto stránku radšej ani nechodíte, lebo sa bojíte pravdy ktorú tu čítate? Kde ste? zalezený v kostoloch? Myslíte že tam sa skryjete pred Bohom! Prd sa skryjete, nikde sa pred Bohom nikto neskryje - a to je spravodlivosť najvyššia, nie Vaša ježišovská, ale Božia spravodlivosť!

 • Júlia P. reaguje:
  Spoveď pred farárom je jedna z vecí, ktoré na cirkvi nedávajú zmysel. Ja myslím, že sami katolíci to nechápu, ale presne tak ich to učia. Nemusíte chápať, len nám verte. Najlepšie nerozmýšľajte vôbec, ctite si cirkev, lebo ju potrebujete, klaňajte sa tomu čo vám dovolíme, najlepšie svätým, farárom, biskupom, pápežovi, hlavne nech je to človek a na Boha zabudnite. Potom len každý katolík nechápe, čo sa im deje v živote toľko zlého, keď sú takí poslušní katolíci a ešte nebodaj z toho Boha obvinia prečo toľká nespravodlivosť a sú ešte nešťastnejší. Ale im nikto nepovie, konajte dobro, dobro sa vám vráti, za vykonané zlo dostanete zlé naspäť, musíte úprimne ľutovať a sa aj napraviť. Najprv ich postrašia tým, že čo všetko možné je smrteľný hriech a potom im povedia, že sa stačí vyspovedať, chodiť do kostola a uveriť, že Ježiš je spasiteľ a potom sú všetky hriechy odpustené. No dáva toto logiku? Nedáva. Ale katolíkom to samozrejme nevadí, lebo si myslia, že to ani logiku nemá dávať, lebo rozmýšľať im pán farárko zakázal.
  Vychovali ma ako kresťanku, ale vďaka Pánu Bohu, že ma priviedol na správnu cestu obrovským množstvom udalostí. Veľmi Mu ďakujem, že môžem byť až takto blízko pravde, dokonca si o nej každý deň čítať. To je to najkrajšie, čo sa mi kedy stalo a to sa ani nedá porovnať s tým, čo vás učia v kostoloch. Spovedať sa priamo Pánu Bohu láskavému, spravodlivému, odovzdať sa Mu, to je to, čo dáva zmysel.