Pravda všetkých právd.

01.10.2017 11:22


Pravda všetkých právd.

Jana|01.10.17
Aký je rozdiel medzi vierou a náboženstvom?
7. Sep 2017 Lev Nikolajevič Tolstoj
KeEGIo4oT-I„Skutočná viera nie je veriť v zázraky, tajomstvá, obrady, ale veriť v jediný zákon, ktorý je vhodný pre všetkých ľudí na svete.

Pre pravú vieru nie sú potrebné chrámy, ozdoby, spev, ani veľké zhromaždenia. Naopak, pravá viera vstupuje do srdca vždy iba v tichu a ústraní.

Pokiaľ chce človek vyhovieť Bohu, zapáčiť sa mu modlitbami, obradmi, to znamená, že chce oklamať Boha. Ale Boha nie je možné oklamať, klameš iba seba samého.


Skutočná viera nie je v tom, vedieť aké dni sú pôstne, kedy chodiť do chrámu, kedy počúvať a čítať modlitby, ale v tom, vždy žiť dobrý život v láske s každým, vždy sa správať k blízkym tak, ako chcem, aby sa správali ku mne. V tom je pravá viera. A túto vieru učili vždy všetci praví mudrci a ľudia, ktorí žili svätým životom, všetkých národov.“

Jaroslav|03.10.17

Netreba sa modliť len v tedy keď sa chceme zapáčiť Bohu ale treba ho ráno po zobudení pozdraviť ako prvého a zas večer poďakovať za celý deň a poprosiť o odpustenie zlých skutkov ktoré sme napáchali. a povedať Bohu že ho milujeme

daniela|01.10.17

Krásne a výstižné..veď presne o toto ide Nášmu Bohu jedinému.

Kvetena|01.10.17

Je to krásne a pravdivé. Keby sa podľa tohto držali ľudia, tak na svete by bol raj !

Erika|01.10.17

Tak pravdivé.Nádherné a krásne.