Pohľad na cirkev.

04.07.2015 12:44

Pohľad na cirkev.

Ľubo | 4.07.2015

Akému obrovskému množstvu ľudí na celom svete už cirkev za tie roky poplietla hlavu hlásaním svojich vymyslených bludov o trojjedinečnosti a modlárstve. No hrozné je, že všetka tá záškodnícka činnosť naďalej pokračuje. Vypočítavá a nenažraná cirkev hoduje, puchne a užíva si neresti, zatiaľ čo pokorné hlúpe ovečky im prispievajú milodarmi bez DPH. Čisté peniažky, nikde nezaevidované sa dajú míňať podľa vlastných predstáv. Mať obrovskú moc a riadiť svet je ich cieľom a darí sa. Je to hrozné čo všetko cirkevná mašinéria za tie roky povystrájala. Také ohlupovanie ľudí nemá obdobu. Človek nepotrebuje farára ku kontaktu s Bohom. Stačí mu k tomu úprimná modlitba a ,,desatoro“ podľa ktorých sa treba snažiť žiť.

 

RE: Lucia | 4.07.2015

Áno, presne, výstižne. Cirkev je moc, ktorá sa rokmi stupňovala a chcela by vládnuť svetu. Boli boje medzi panovníkom a predstaviteľmi cirkvi a aj preto bolo povolené isto upaľovanie nevinných obetí v tisícoch. Teraz je cirkev na celom svete. Ľudí je viac, takže moc cirkvi rastie. Každý sa chce mať dobre a myslí si asi, že stačí raz týždenne vôjsť medzi múry kamnenné a pomodliť sa k proroku, vymyslenému duchu a matke proroka a všetko zlo môže činiť ďalej, lebo je už očistený. Veď to- otec, syn, matka, duch svätý, to je čisto ako z Gréckej mytológie, tie rozprávky o viacerých bohoch, ako Zeus- Dia, Herkules, Alkména. Herkules, aj človek aj Pán Boh. 
Herakles sa narodil v Tébach, kam jeho matka ušla so svojim manželom Amfitryónom z Tirynthu, keď Amfitryón nešťastnou náhodou zabil Alkméninho otca Élektryóna a obával sa pomsty jeho brata Sthenela.[3] Zeus o jeho očakávanom narodení už vopred vedel a nielen ako vševediaci boh, ale aj preto, lebo mal na tom svoju zásluhu. Krásnu Alkménu, do ktorej bol zaľúbený totiž získal ľsťou, keď ju v podobe jej manžela zviedol.[4] Po príslušnom čase potom Alkména porodila hneď dvoch synov, Diovho syna Herakla a o deň neskôr Ifikla, ktorý bol synom Amfitryóna.[4]

Krátko pred narodením Herakla najvyšší boh Zeus v rade bohov hrdo vyhlásil, že "dnes uzrie svetlo sveta najväčší hrdina". No nie znie tá povesť podobne? Jasné, že sa to ujalo v Grécku a Taliansku odrazu, že Pán Boh nie je jeden, ale sú traja, ale že to s takou istotou a pýchou hlásajú ľudia do sveta, to je zvláštne.