Krádež peňazí.

04.05.2018 11:12

Krádež peňazí.

Lukáš | 04.05.2018

Dobrý deň. Chcel by som sa s Vami podeliť o istú skutočnosť, ktorú som sa dozvedel od môjho známeho.
Jeho mama ako správna kresťanka chodievala od malička pravidelne do kostola. Neskôr sa stala kostolníčkou a dostala sa aj do farskej rady. Keďže sa starala o chod farnosti, mala prehľad aj o financiách a tak zistia že chýba značná časť farských peňazí. Bolo to údajne cca 10 000 €. Zistila že ich minul farár a vedela to aj dokázať. Keď to však predložila na farskej rade, nikto tomu nechcel veriť a bola doslova „vylúčená“ z cirkvi. Do kostola od vtedy chodila do vedľajšej dediny. Farár bol samozrejme hneď zbavený viny a bol „povýšený“ a preložený do Ríma. 

 

Komentáre:

  1. Peter K. | 05.05.2018
    To je jasné, farári sú a budú vždy svätí aj keď budú kradnúť a zneužívať nevinné deti...., lebo tak to je a pre všetkých kresťanov je proste cirkev svätá a navždy bude. Je smutné že v tejto modernej dobe, keď už nežijeme v stredoveku a nikto nad nami nestojí s mučeníckymi nástrojmi, ktoré vtedy cirkev deň čo deň používala na nevinných ľuďoch, nikto oddaný cirkevnej moci nedokáže pochopiť kde je pravda a že cirkev len od svojho začiatku mučila a zabíjala a hamižne kradla.Slepota tohto národa je nekonečná a táto pani po tejto zlej skúsenosti než aby opľula cirkev po tom čo jej spravila a za pravdu ju vylúčila, tak sa len otriasla a naďalej navštevovala kostol vo vedľajšej dedine.To je typické pre všetkých čo veria nadovšetko cirkevnej moci a jej bludom, že aj keď im cirkev ublížila tak aj tak sa jej nedokážu vzdať, lebo tak boli vychovávaný a veď čo si pomysleli ľudia keď ma neuvidia v kostole a podobne.

  2. Marek M | 04.05.2018
    Oni sú nedotknuteľný ....Nechcem sa tej ženy nejako dotknúť no keď vidí, že cirkev ju "zradila" a ukázala svoju pravú tvár a ona si je istá, že má pravdu že zobral tých cca 10 000 eur tak prečo neprestala chodiť do kostola úplne. Samozrejme, že ty odpoveď nevieš len som tým chcel povedať, že ľudom je to úplne jedno. U mojej babky bol zas farár, ktorého už z jednej dediny vyhodili koli peniazom dokonca som počul, že ľudom povedal ak chcú aby robil omše nech sa mu zložia na auto . Už ani u mojej babky není ten farár ale vraj nejaký mních či také niečo.