Hlupota každodenná!!!

19.05.2015 18:51

Hlupota každodenná!!!

Elena | 19.05.2015

Ťažko sa na to pozerá, ťažko sa to počúva, ale toto je obraz dnešnej doby!! Pracujem vo firme, kde sa šijú ľudové kroje, ale aj sutany cirkevných hodnostárov. 
Na každom mieste sú vystavené modly, Ježiš, Mária. Je tam toho toľko, ako keď som robila vo fabrike, tam zase mali chlapi na odkladacích skrinkách ženské akty. Aj tam toho bolo veľa, aj tu je toho veľa! Úprimne, radšej tie ženské akty. Moje slová, že Boh je jeden a málo porozprávané o  Bohu, o Laure, aj priznali, že sa nad tým tak nezamýšľali, ale to bolo všetko, žiaden záujem o pochopenie, zamyslenie! 


Dnes príbeh:
Prišli staré žienky, ohľadom obrusov na ich kostolné oltáre a pre toho svätého a pod toho svätého, nuž ťažko mi bolo! Bohu vďaka, že uši sú párový orgán, tak jedným uchom dnu a druhým urýchlene von!!! Chceli úpravy na výrobkoch, lebo, že sa niečo aj pomýlili, ale že ich pán farár by ešte chcel aj toto aj toto!! Ja som len na to povedala, že je to tá pokora, chudoba. Keď sa kolegyňa rozčuľovala, že to je dedinka s veľmi malým počtom ľudí a tí sú ešte delení na katolíkov a evanjelikov, že pre tých pár starých žien je to drahé, že nech si farár vybaví peniaze na biskupskom úrade, keď chce taký honor. Ja som jej zase len odpovedala, že tam sú peniažky na iné účely. Na moje uštipačné vsuvky reakcia ešte nebola. 

Ďalší krátky príbeh:
Keď som nastupovala do tohto zamestnania, tak som nástup posunula o mesiac neskôr, lebo som povedala dôvod, že napĺňam Božiu liečbu od Pána Boha a nezvládla by som túto kombináciu, liečbu naplniť a zároveň nová práca. Vybrala som si naplniť liečbu od Pána Boha, to je na prvom mieste, až potom nejaké to zarobené euro. Počkala, lebo viem, že Pán Boh mi pomohol s touto prácou. Minulý týždeň v dielni prišla otázka, alebo také konštatovanie, že všetky sme tu katolíčky. Jojój toto som veľmi dobre začula, tak hneď som zakričala, že ja som katolíčka určite nie, ale podotýkam v Boha jediného verím, nič iné. Odpoveď bola, stručná." Aha áno, to viem."

Ďalší krátky príbeh:
Hovorila som, že nie nedeľu treba svätiť, ale že je to sobota podľa Božích zákonov, že to len katolíci takto prevrátili. Odpoveď:" Áno, to som čítala, ale ja sa spýtam pána dekana."


Už posledný, aby to nebolo také dlhé čítanie:
Kolegyňa vyšívala nejakú zástavu a tam bolo niečo napísané, že Mária matka oroduj za nás, alebo niečo v takom význame, tak zase som si neodpustila, len som povedala: "Vyši tam radšej : Bože Otče, zmiluj sa nad nami a odpusť nám naše hriechy "a dodala som, že ona Boha neukecá, ani neukecala. Bože Otče odpusť, že som použila tento slang. Viem, že Boh nadeľuje spravodlivo.
Toto je môj každodenný chlieb, pred ktorým sa musím chrániť a odolávať hlupote a vymytým hlavám katolíckou cirkvou.
Takže o katolíckom egu viem a vidím ho denne. 
Bože Otče prosím daj mi silu, ochranu, pomáhaj mi, aby som neschybila a nezlyhala, lebo len Teba celou dušou milujem, len Tebe za všetko ďakujem, len Teba velebím...........  a do konca môjho života budem.
Pani Laura aj vám vďaka aj Vladkovi, lebo bez vás by som bola tulák v tme, ďakujem za Svetlo, ktoré nesiete od nášho Pána Boha a že ho stále držíte aj napriek neprajníkom. 
S láskou Elena