Deň všetkých svätých, na dušičky, je deň satana?

25.10.2015 22:15

Deň všetkých svätých, na dušičky, je deň satana?

Silvia | 25.10.2015

Dobrý večer,milá pani Laura.Viem že máte veľmi veľa práce a nechcem vás zaťažovať.Dnes sa mi pod ruku dostal článok kde sa opisuje že na deň všetkých svätých,na dušicky,je deň satana.Rada by som sa Pána Boha opýtala či je to tak.V tom článku sa to dosť hrôzostrašne opisuje.Vlastne jedná sa o to že tento deň je helloween, čo sa deťom moc ľúbi. V tom článku je to opisané že je to vábenie satana cez takéto prikrašlené sviatky.Ak vy uznáte za vhodné,opýtajte sa na to nášho milostivého Pána Boha.Prikladám článok.
 

Vyháňači diabla varujú: Halloween je nebezpečný sviatok

31. október 2014, 07:0014
 
 

Halloween je skutočné zlo, konštatuje Vatikán. Sviatok duchov a strašidiel by mal byť nahradený inou tradíciou ako obliekaním sa za mátohy. Ľudia by mali napodobňovať svätcov a modliť sa.

Halloween vníma cirkev ako oslavu smrti a príklon k okultizmu.
 

Halloween vníma cirkev ako oslavu smrti a príklon k okultizmu.Foto: Profimedia.sk

Katolícka cirkev vyzvala veriacich, aby namiesto Halloweenu oslavovali „Holyween“ - noc, ktorú by namiesto divokých večierkov strávili v modlitbách. Komerčný sviatok sa nepáči združeniu exorcistov, ktorí upozornili na rastúcu popularitu okultných praktík.

Podľa jedného z členov Alda Buonaiuta v ostatných rokoch prudko vzrástol počet démonických posadnutí. Možno to podľa neho pripísať aj oslavám Halloweenu.

 

Populárny okultizmus

Tiesňová linka Medzinárodnej asociácie exorcistov prijíma stovky telefonátov od rodičov, ktorí sa na ňu obracajú s obavami, že ich dieťa prepadlo okultizmu. V období pred 31. októbrom sa počet volaní vyšplhá aj na štyridsať za deň.

„Mnohí sú presvedčení o tom, že v prípade Halloweenu ide len o nevinnú zábavu v maskách. V skutočnosti je ale oveľa nebezpečnejší. Spája sa so škodlivými rituálmi, ktorých súčasťou sú zvieracie obete, znesväcovanie cintorínov a vyhrabávanie kostí z hrobov mŕtvych,“ upozornil Buonaiuto.

Dodal, že niektorí chápu Halloween ako príležitosť upísať sa okultizmu. Pre mnohé okultné sekty je to čas náborov nových členov. „Otvárajú sa tým dvere diablovi. Preto by sme nemali tento problém bagatelizovať.“


Halloween vraj nie sú len diabolské masky.
Foto: SITA

Sviatok svätých

Katolícka cirkev v Taliansku prišla s iniciatívou oslavovať „Holyween“, ktorý by mal byť opakom súčasného sviatku. „Temnotu, ktorú predstavujú rozličné príšery, by sme mali nahradiť svetlom, ktorého nositeľmi boli svätci.“

Ľudia by sa mali namiesto večierkov zúčastňovať modlitebných stretnutí, uctievať svätých a oslavovať víťazstvo dobra nad zlom.

Boj s diablom

Viera v padlého anjela, ktorý sa postavil Bohu, a v jeho schopnosť pôsobiť na ľudí patrí k základným článkom rímskokatolíckej vierouky. Rovnako ako presvedčenie, že školený kňaz - exorcista - môže postihnutého vytrhnúť z pazúrov démona. Medzinárodnú asociáciu exorcistov, ktorá združuje tristo členov, v júni oficiálne schválil Vatikán.

Pápež František viac ako jeho predchodcovia zdôrazňuje existenciu Satana a jeho pôsobenie na spoločnosť. Minulý rok sa špekulovalo o tom, žesám vykonal exorcizmus na mladom mužovi, ktorému položil ruky na hlavu a predniesol modlitbu. Mladík sa kŕčovito zatriasol a zrútil do kresla. Vatikán však reagoval, že šlo iba o modlitbu.

Autor: plus7dni.sk/mb

Ak je to hlúposť nemusite vôbec reagovať,ďakujem za všetko čo pre ľudstvo robíte,a za tu krásnu Božiu stránku.S pozdravom Silvia


RE: Laura | 25.10.2015

Dobrý večer, túto otázku pani Silvia položím Pánu Bohu keď budem mať čas a vložím ju následne aj do stránky.

RE: Silvia | 26.10.2015

Ďakujem ti Bože Otče za pani Lauru bez nej by sme veľa krát tápali v tme.Ďakujem vám pani Laura za vašu ochotu a drahocenný čas.S pozdravom Silvia