Dôkaz ktorý otrasie samotnými základmi kresťanstva!

06.05.2015 02:04
TVRDENIE VEDCA VYRAZILO VERIACIM DYCH: DÔKAZ, KTORÝ OTRASIE SAMOTNÝMI ZÁKLADMI KRESŤANSTVA!
Tvrdenie vedca vyrazilo veriacim dych: Dôkaz, ktorý otrasie samotnými základmi kresťanstva!Podľa kresťanskej tradície zomrel Ježiš Kristus na kríži a na tretí deň vstal z mŕtvych.Autor: anc
07.04.2015, 19:30 | Izraelský vedec Aryeh Shimron verí, že má nezvratný dôkaz o Ježišovej manželke a synovi.
Kresťanský Mesiáš, ktorý mal podľa biblickej legendy zomrieť na kríži ako bezdetný 33-ročný muž, mal vraj v skutočnosti manželku – zrejme Máriu Magdalénu – a s ňou aj syna Júdu. Všetci traja boli pochovaní v Jeruzaleme, v hrobke, ktorú vedci našli v roku 1980.
Talpijotská hrobka vo východnej časti Jeruzalema je podľa doktora Shimrona hrobom Ježiša Nazaretského, jeho manželky Márie Magdalény a ich syna Júdu. V hrobke našli pohrebné schránky, ktoré obsahovali nápisy "Ježiš, syn Jozefov“ a ďalšie mená súvisiace s Novým Zákonom. V hrobke boli nájdené kostrové ostatky, ktoré podľa Shimrona patrili Ježišovi. Takže povesť o vzkriesení a nanebovstúpení je zrejme fikciou. „Dôkazy sú ďaleko za mojimi očakávaniami. Myslím si, že mám v rukách celkom silný a vlastne takmer nevyvrátiteľný dôkaz,“ vyhlásil Shimron pre New York Times.
Podľa niektorých legiend mal Ježiš vzťah s Máriou Magdalénou. Podľa niektorých legiend mal Ježiš vzťah s Máriou Magdalénou.Autor: reuters, profimedia.sk

Geochemické testy spravené na nálezoch v Talpijotskej hrobke, vraj dokazujú Ježišove ostatky i to, že mal syna so ženou Máriou. Mnoho kresťanských vedcov to ale odmieta a chce Shimronove tvrdenia napadnúť a spochybniť.