Celodenná poklona.

15.08.2019 16:52

Celodenná poklona.

Katarína | 13.03.2016
Keď som minulý piatok išla cez naše mesto okolo jedného kostola, na dverách bol nápis: Dnes je celodenná poklona. Zamyslela som sa nad tým - komu sa máme klaňať? No jasné, že iba jedinému Bohu! O tom niet pochýb. Vošla som dovnútra, bolo tam pár ľudí, ktorí sa modlili. Sadla som si do prvej lavice a v duchu som si pomyslela, Pane Bože komu sa títo všetci klaňajú, vedia vôbec komu? Určite nie. A čo si asi predstavujú pod pojmom celodenná poklona?  Dobre to majú v hlave pomotané! A začala som rozmýšľať nad tým, že čo viem ja o Bohu a čo vedia, resp. nevedia títo ľudia. Že ja som úplne niekde inde - ako sa hovorí na inej frekvencii - ako oni, za to Ti Pane Bože ďakujem. Vedľa mňa sedela jedna mladšia žena, ktorá neviem prečo neustále listovala v modliacej knižke a niečo hľadala. Pomyslela som si, Bože čo táto osoba stále listuje? Asi ani sama nevie čo v tej knižke hľadá.  Ja som si v duchu spravila celodennú poklonu po svojom - len jedinému a jednému Bohu a nikomu inému! a potichu som odišla.
Týmto príbehom chcem povedať to, že nepotrebujem mať napísané na dverách kostola, že dnes je celodenná poklona, ja sa klaniam - o tom, že len jedinému Bohu, netreba ani hovoriť - kedy ja chcem, ako chcem a dobrovoľne. A ďakujem Pánu Bohu za možnosti - aj vďaka týmto stránkam - že som pochopila, komu sa mám klaňať. Ešte raz vďaka.

 

Čo sa mi páči na Bohu.

Katarína | 13.03.2016
Čo sa mi páči na Bohu? Práve jeho jednoduchosť. Všetko robí jednoducho, aby sme mu  rozumeli čo najjednoduchšie a najľahšie. Zoberme si modlitby z tejto stránky. Sú poväčšine  krátšie a dajú sa ľahko zvládnuť. Baví Vás takto sa modlit jednoducho a krátko? Mňa áno. Poviem Vám úprimne, že by sa mi nechcelo odrecitovávať dlhé citáty. Keď Vás niečo baví a teší, robíte to dobrovoľne a nie nasilu. A tak to má byť. Vtedy ideme správnym smerom.
Ďalej ma napadá slobodná vôľa. Toto je moja obľúbená vlastnosť. Pán Boh nám dal slobodnú vôľu, môžme si v podstate robiť čo chceme, ale pritom dáva na nás pozor! a keď treba zasiahne a niekedy aj tvrdo.
Dá sa na ňho spoľahnúť v každej situácii.
Je trpezlivý, no a to musí mať "dobrú trpezlivosť" s nami, popri tom čo všetci povyvádzame.
No a na záver ma napadá, že je pomocníkom, ktorý vždy vyrieši každú situáciu.
Je najlepším priateľom.
Čo si môžme viac priať?

Pridať komentár