Božie skúšky.

20.01.2016 01:56

Božie skúšky.

Ľubo | 11.12.2015
Je veľmi ťažké zotrvať v silnej viere k Bohu počas celého života, ale kto zotrvá ten vyhráva. Čím viac sa človek k Bohu primkýna, tým viac ho satan pokúša a preto si aj Pán Boh jemu blízke duše skúša či v skúškach obstoja. Občas príde ťažšia úloha a je dosť pravdepodobné, že človek zapochybuje a zlyhá. Nikto si nemôže byť stopercentne istý, že v svojom živote Boha nikdy nesklame. Ja som si tiež nahováral, že som vo viere silný a že všetky Božie rady a skúšky splním bez väčších problémov. Ale predsa som časom sklamal, lebo prišla úloha, ktorá ma zaskočila a ja som ju nedokázal stopercentne naplniť. Samozrejme že som prepadol, sklamal som a nenaplnil Boží odkaz. Po takejto životnej prehre sa cítim veľmi nešťastný, utrápený a veľmi ma to bolí. Božie skúšky sú tiež niekedy boľavé, ťažké, strašné a bohužiaľ preto z nich ľahko prepadáme, ale až keď ich zvládneme pochopíme ich význam pre nás. Teraz v trápení mojej duše zo zlyhania mi ostáva len modlitba k všemohúcemu Bohu za odpustenie. Ale cez to všetko svoju vieru k Bohu budem naďalej pestovať, posilňovať a s pokorou svojej duše prosiť o zmilovanie sa nad mojimi hnusnými schybeniami. Musím sa z vlastných chýb veľmi poučiť, keď som sa nevedel poučiť s chýb druhých, čo je oveľa lepšie.
Keď mi Pán Boh zachraňoval život, veril som mu bez váhania, ale keď mi neskôr chcel zachrániť manželstvo váhal som a nerozumel tomu a to bola veľká chyba. Bože Ty všetko vieš a vidíš a my ľudia sme hlúpy a slepí. Toto je príklad toho, aby ľudia neváhali a nepochybovali o Božích radách, lebo si tým skôr či neskôr len ublížia a pripravia sa o nádherný život žitý v Božej láske.
P.S.: Ďakujem Ti Bože za všetky nádherné modlitby na Tvojej stránke, lebo sú mojou obrovskou oporou a istotou v ťažkých časoch. Ďakujem aj nádhernej žienke Laure za zapísanie všetkých vzácnych informácií ľudstvu prijaté od samotného Pána Boha. Ďakujem aj Vladovi za asistenciu pri nespočetnom detailnom dopĺňaní rád ľuďom v ich problémoch. Amen.

RE: Daniel | 11.12.2015
Po prečítaní Tvojho článku mi docvaklo o koho sa jedná, lebo sme tento Tvoj prípad s Vladom rozoberali. Vlado Ťa nemenoval, len povedal že jeden človek z Košíc ako sa zachoval k Bohu a jeho radám a mne došlo že si to Ľubo Ty. Nehovoríš pravdu a zbytočne sa ľutuješ. Nebola to skúška od Boha, ale informácia od Boha pre Teba aby sa Ti otvorili oči a to, že nežiješ v takom perfektnom a dobrom manželstve ako si predstavuješ. Odhalil faloš a podvod Tvojej manželky k Tebe. Zároveň Ti chcel dať radu a pomoc, aby sa tento stav napravil, aby si Ťa manželka viac vážila a neklamala Ťa. To čo si mal urobiť nebolo nič strašné ako píšeš. Možno trochu boľavé, ale nič tragické pre Teba ani Tvoju rodinu. Mne keby urobila manželka to čo Tvoja Tebe, tak sa s ňou rozvediem a odídem od nej navždy. To čo si mal urobiť Ty aby sa Ti pomohlo radou od Boha bola doslova sranda. Nehovoríš pravdu v tom, že si to nedokázal a nezvládol. Ty si tomuto Božiemu odhaleniu zrady Tvojej manželky neuveril. Neuveril si samotnému Bohu, že je pravda čo Ti odkázal. Ty Bohu neveríš! Uveril si svojej žene keď Ti zaklamala, že to pravda nie je. Postavil si verziu svojej ženy nad pravdu Božiu a tým si Boha označil za klamára. Môžeš sa hanbiť! A preto si nenaplnil to, čo Ti Boh radil, aby sa Tvoja žena zmenila a polepšila. Boh Ti zachránil v minulosti život tak ako aj mne. Nehovor za druhých, že všetci sklameme a nebudeme napĺňať Božie rady poslané na našu pomoc od Boha. Lebo to čo si mal naplniť Ty pre svoje dobro ja by som urobil okamžite a bez váhania. Preto, lebo som tu ešte na svete len z Božej vôle ako aj Ty. Od Vlada viem, že Ti Boh za ten čas čo Lauru poznáš poslal už mnoho pomocí či pre Teba alebo rodinu. Vtedy si veril, keď Vám Boh v chorobách Vaše prdele zachraňoval. Keď Vám šlo o zdravie veril si všetkému, ale keď Ti dal odkaz taký ktorý Tvoja žena popiera a klame, tak už Bohu zrazu neveríš, ale viac svojej žene - človeku. HANBI SA! Nečuduj sa Vladovi ktorý Ti povedal, že keď najbližšie budeš potrebovať pomoc, máš sa obrátiť na svoju ženu, lebo tej veríš. Pánu Bohu neveríš. Ten je podľa Teba klamár spolu s Laurou! Boha si zradil na plnej čiare. To má Pán Boh za to, že Ťa zbavil rakoviny. Pekná vďaka od teba Bohu za záchranu života. Vieš čo je Tvoja osobná ľudská tragédia?! Ty sám hodnotíš Boha v jeho odkazoch a selektuješ podľa vlastného rozumu kedy a v čom má Boh pravdu a kedy nie. Ty sám teraz zváž, aká je Tvoja viera v nášho láskavého Pána Boha silná, pevná, neochvejná a v jeho Božích odkazoch nespochybniteľná.
RE: jaro | 11.12.2015
Daniel? Píšeš pravdu. Začal si vyberať čo je pravda a čo nie. A to chcem povedať že práve Ľubo, on bol ten ktorý ma ku Laure priviedol, a roky odovzdával Božie kréda, pravdy atd. Učil ma tak ako ho to naučila P.Laura. Netušim kde nastala chyba ale ked budme môcť a bude chcieť tak mu pomôžem koĺko budem vládať. s pozdravom a láskou k Bohu, Jaro z KE