Boh ma nikdy nezradí.

22.04.2016 18:00

Boh ma nikdy nezradí.

Lucia

Moja mama mi vo všetkom klamala, znova, viem, že máme mať úctu k rodičom a snažila som sa, aj keď ma nazvala pomätenou, jej to prepáčiť a zabudnúť a tak, ale ona mi píše, že ma porodila, takže musím mať úctu a nemá ku mne úctu, žeby mi neklamala, vyčíta mi veci. Ja viem, že ste Boží prorok a ona vie aké to je pre mňa dôležité, že Vás mám v živote a aj tak mi bude klamať a potom ma prosiť nech bratovi neodpovedám na jeho hlúpe komentáre nech nechodí do kostola. Mne akurát záleží na bratovi a keď príde na to, tak mu poviem, že je to obyčajné rúhanie sa kľakanie pri sochách v kostole, on na mňa kričať môže že sa modlím doma a ja ani mu vyjadriť názor, lebo nech sa nečudujem potom predsa, že ma z priateľov vyhodil na facebooku a nekomunikuje so mnou. Ja som nemohla byť židovkou, keď som si sama vyskúšala, že je to dobrá viera, lebo som bola v synagóge, ale že oni sú všetci kresťania, bo sú pokrstení, tak majú svoju vôľu. Ja viem, že mám ctiť mamu, ale ona si má ctiť prvé Božie prikázanie a nie je židovkou, len sa vyhovára, že pán Boh nás ma všetkých rád a sa so mnou háda. Nech mi pán Boh prosím prepáči, ale ja už ju nechcem nechať, nech mi vyčíta, že som zlá dcéra, ja jej neklamem, verím v Pána Boha, že je jeden a milujem ho takého a keď môjmu mužovi píše, nech idem k vám aj s dieťaťom, keď je s ním zle, nech sa ide poprechádzať, lebo aké to má zlé so mnou, mne píše že skončím s deckom u vás. To kde je láska materinská a tých vecí je strašne veľa. Dúfam, že sa na mňa nebude pán Boh hnevať, ale ja sa nebudem teraz, keď čakám dieťa stresovať a jej ubližovať. Lebo mojej mame na mne nezáleží, nebudem sa tu rozpisovať ako to viem. Ďakujem, že Vám môžem do tejto rubriky napísať, ľúbim vás. Mne je jedno čo si ona myslí o vás, ja mám v tom čisto a jasno a snažila som sa ju uviesť na správnu vieru, ale ona podporuje ešte aj brata, že ja všetkých obviňujem a brat vraví, že idem zlou cestou. Aj tak ich mám rada. No som v svojej viere sama, v jediného pána Boha, ktorá sa za to nehanbí a je mi pán Boh dôležitejší. S mamou to je sama hádka. Myslím si, že myslí len na seba. A ja naozaj chcem pomôcť bratovi a nie len že hocičo mu napíšem, nech len ma neopustí. Dávno ma všetci opustili, ale pán Boh nie.

Chcela som, aby pán Boh medzi mnou a mamou rozsúdil a ukázal mi, že klame znova. A keď dokáže znova klamať, nie je jej to ľúto, že klamala. Je to pre mňa veľmi ťažké, no nechcem, aby moju vieru oslabovala len preto, že jej je vraj jedno, keď zomrie a že čo bude potom, to už je jedno. Mám ju rada. No nemôžem žiť v takej falši. Musím žiť svoj život, najlepšie ako viem. Nevzdám sa pána Boha, bude na prvom mieste a už nezmení to ani manžel ani ona, bo sa za mňa asi hanbí, mala by byť na mňa hrdá, som statočná a nie že babka ma ohovára a všetci, no a čo, ja pravdu viem a nezmením sa, čo by do mňa kameňmi hádzali, pán Boh mi požehnal byť mamou a ja to VIEM. Som mu za to vďačná a milujem ho najviac. Je mi ľúto, nechcem o nej písať ani nebudem. No nech mi prosím pán Boh prepáči, lebo cesty mňa a mami i keď kvôli nej som ich držala späté ja, mám taký pocit, sa rozchádzali veľa krát a no nedá sa, keď klame ich nasilu držať, nie je to fér ani voči nej, ja nebudem žiť v klamstve. Vždy sa modlím k pánu Bohu, Ježiš nikdy v živote nebol pre mňa pán Boh, hocikto by mi to povedal a nie že by som ešte kňazom tučnákom príživníkom verila, alebo sa ich zastávala. Mama vravela mi nech sa nemodlím nahlas doma kvôli manželovi, potom že sa nemám modliť, lebo on jej povedal že sa modlím veľa, jemu písala, že vás dá odo mňa preč. Ignoruje ma, veď som jej písala, nech si len prečíta odkazy od pána Boha, veď to pán Boh píše, ani to sa jej nechcelo. Joj je mi ľúto, že o nej píšem a vy máte toľko práce. Strašné výčitky zrobila v mojej duši. A ja proste nevidím význam udržiavať vzťah, ktorý asi chce udržať, lebo jej mama, ktorej nepovie čo si o nej myslí do tváre, sa na mňa spýta, i keď mi neodpíše na sms, lebo napíšem, že pán Boh je jeden. Nevidím iný dôvod prečo chce mať so mnou kontakt, keď ma toľko kritizuje, len znova asi preto, čo povedia susedia. Tak aký to má význam? Vie že sa nad každým zľutujem a využíva to, ale ja už nevládzem. Ja si vás nedám zobrať. Láskavá pani Laurika, ja Vás vždy budem ľúbiť. Pána Boha si nedám vziať a Vás veľmi, veľmi, veľmi obdivujem, ste môj vzor, nebyť Vás nie som taká silná. Ja nemám nikoho, ale mám pána Boha, ale mám nášho najmilovanejšieho, ale mám Vás a pána Vladka, verných čitateľov. A to ma teší a veľmi. Veľmi Vás ľúbim, stojím pri Vás. Dávno ma všetci opustili, asi ma ani nemali radi. Ale pán Boh náš najmilovanejší ma nikdy neopustil. Ani si to nezaslúžim a vy nás verných čitateľov ľúbite, čo ma stále poteší a dá mi veľa síl do života. Veľmi ľúbim keď napíšete nám na stránku.

Helka reaguje:

Nevzdávaj sa a ver Pánu Bohu, on vie prečo nás takto skúša. Život je odplatou za niečo, učí nás cez bolesť. Takto nás to viac v ňom posúva dopredu a je len na nás, či budeme plakať v ňom, alebo ho zoberieme ako skúšku, ktorá nás niečo naučí a zoberieme si z neho nejaké ponaučenie. Všetko má svoj význam, aj to čím prechádzaš, modli sa za nich a čas a Boh im ukáže správnu cestu, prijmi s pokorou a odovzdanosťou toto ťažké obdobie a nevzdávaj sa, Boh oplatí Tvoj čas. Rodičov treba mať v úcte, aj keď ťa sklamú, sú Tvojou karmou a nástroj Tvojho narodenia, ale pamätaj si tu SAMA ZA SEBA a žiadna cesta nie je ľahká. Musíš sa vnútorne pozbierať a nasmerovať svoj život tam a k takým ľuďom, ktorí ťa majú radi, preto aká si a neriešia čo povedia ľudia. Boh všetko vyrieši a ver, že mnohokrát lepšie ako k Nemu prosíme, držím Ti palčeky :)

Zuzka reaguje:

Pripájam sa k Helke, vystihla to celkom presne. Nevzdávaj sa, modli sa za nich a dôveruj nášmu Bohu, On Ťa nezradí. Ak budeš potrebovať podporu, vždy príď na túto stránku, sú tu samí skvelí ľudia, ktorí Ti dodajú silu vytrvať a bojovať. A teraz hlavu hore a usmej sa, všetko bude dobré, len sa nenechaj zlomiť. Si na správnej ceste :)